W lipcu w EXPERYMENCIE

15 Lip

Od ostatniego weekendu czerwca odwiedzający gdyńskie CENTRUM NAUKI EXPERYMENT mają okazją wziąć udział w tematycznych, wakacyjnych warsztatach. Dodatkowo, uruchomiono nową ścieżkę edukacyjną „Słoneczny patrol Pana Kulki”. Sprawdź, jakie atrakcje przewidziano w ramach lipcowych spotkań! 

18-19.07. – Planszówkowy zawrót głowy

Weekend z grami planszowymi. W godzinach 12:00-17:00 dla wszystkich amatorów tradycyjnych gier EXPERYMENT organizuje przestrzeń, w której znajdą się: pionki, plansze, karty, pola, pytania, zadania i niezbędne reguły gry.

24-25.07. – Mobilne stanowisko EXPERYMENTU na Festiwalu GLOBALTICA

W godzinach 18:00-22:00 edukatorzy z EXPERYMENTU zaprezentują ciekawostki dotyczące herbaty i pokażą ile kryje się w tym temacie zagadek. Nie zabraknie informacji dotyczących haftu kaszubskiego – naukowy haft? Dla ciekawych świata znajdzie się również fascynująca gra o kontynentach.

25-26.07. – Bezpieczne wakacje

Okres wakacji to nie tylko czas swobody i relaksu, ale również dodatkowych zagrożeń – np. spowodowanych upałem. W EXPERYMENCIE (w godzinach 11:00-13:00 i 15:00-17:00)  goście będą mogli wziąć udział w grze planszowej „Bezpiecznie na drodze” przedstawiającej zasady bezpiecznego poruszania się uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów oraz stworzyć krem do ciała w kosmetycznym laboratorium.

31.07. – Włoskie Warsztaty Wolontariuszki z EXPERYMENTU

Co tak naprawdę wiemy o atrakcjach Włoch? O najpiękniejszych miejscach czy zwyczajach kraju południa? A co dopiero o bajkach?! W EXPERYMENCIE, na warsztatach prowadzonych przez wolontariuszkę z Włoch – Ariannę, goście będą mieli szansę przenieść się w bajkowy świat słonecznej Italii (godz. 12:00 i 14:00).

Na każdego z gości gdyńskiego centrum czeka również gra pt. „Słoneczny Patrol Pana Kulki”. Wystarczy pobrać karty gry i, przechodząc kolejne zadania, poznać nie tylko arkana wystawy, ale również dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Udział we wszystkich aktywnościach w cenie biletu na wystawę CN EXPERYMENT.

wakacyjne_warsztaty_weekendowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.