Ułóż z nami Kilometry Dobra

24 Kwi

Od 1 marca Fundacja „Sprawni Inaczej” aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kilometry Dobra. Celem jest zebranie środków na zakup windy dla osób z ograniczeniami ruchowymi, które uczestniczą w warsztatach organizowanych w placówce Fundacji w Gdańsku Brzeźnie. Cena zakupu windy wraz z montażem wynosi 67 tys. zł. Gdańska edycja Kilometrów Dobra odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz Pani Danuty Wałęsa.

Pomimo że Fundacja działa od ponad 26 lat, po raz pierwszy bierzemy udział w tego typu przedsięwzięciu organizowanym na taką skalę i skupiającym w sobie tak różnorodne organizacje – mówi Justyna Rogińska, Prezes Fundacji. – Nasze działania prowadzimy pod hasłem „A gdyby tak rozciągnąć dobro i ułożyć z niego drogę” – dodaje.

Dlaczego “Kilometry Dobra”?
„Kilometry”, bo jednym z celów kampanii jest ułożenie jak najdłuższego odcinka składającego się z monet jednozłotowych i próba pobicia aktualnego rekordu Guinnessa oraz ustanowienia rekordu Polski. Już jeden kilometr przyklejonych do specjalnej taśmy monet jednozłotowych wystarczy na zakup windy, która ułatwi życie zarówno niepełnosprawnym podopiecznym Fundacji jak i ich opiekunom. „Dobro”, ponieważ głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. W województwie pomorskim w akcji bierze udział tylko jedna fundacja.

kilo1

Do naszej akcji chętnie przystąpiły gdańskie szkoły. Jesteśmy wdzięczni nie tylko nauczycielom ale również młodzieży której pomoc potrzebującym nie jest obca. To właśnie młodzież pokazuje nam wszystkim jak we wspaniały, bezinteresowny sposób można włączać się w różnego rodzaju akcje prospołeczne poprzez zbieranie pieniędzy do puszek Kilometrów Dobra. Organizując festyny na terenie szkoły – jak na przykład jest to w Szkole im. Św. Jana de La Salle w Gdańsku – bądź wspomagając jako wolontariusz organizowany przez nas Wielki Finał – mówi Justyna Rogińska. – W tego typu akcjach każde wsparcie jest na wagę złota – dodaje.

Do Kilometrów Dobra włączył się również pomorski biznes. Akcję wspierają Pracodawcy Pomorza, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, sklep Real z Gdańska, Bank Zachodni WBK O/Gdańsk, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W chwili obecnej na naszym subkoncie Kilometrów Dobra znajduje się około 14 tysięcy złotych. Widać, że do zebrania pełnej kwoty jeszcze nam daleko ale liczę na to, że wspólnie z ludźmi i instytucjami przychylnymi idei uda się nam zebrać zaplanowaną kwotę – mówi Prezes Fundacji.

Każda firma lub osoba prywatna może włączyć się w Kilometry Dobra zarówno w formie wsparcia finansowego jak i rzeczowego czy organizacyjnego. Przykładem jest wsparcie Wielkiego Finału Kilometrów Dobra poprzez udostępnienie sprzętu nagłaśniającego i zapewnienie oprawy muzycznej przez zespół pracowników i DJów Klubogalerii Bunkier.

kilo2

Już teraz serdecznie zapraszamy mieszańców Trójmiasta na pełny atrakcji piknik rodzinny połączony z Wielkim Finałem Kilometrów Dobra, który odbędzie się 31 maja (niedziela) w godz. 11-16 w Parku Ronalda Reagana w Gdańsku Brzeźnie. Szczegóły już wkrótce – zachęca Justyna Rogińska.

Strona, na której można sprawdzić stan konta Kilometrów Dobra Fundacji Sprawni Inaczej: http://www.kilometrydobra.pl/sprawniinaczej/darczyncy/

Nasz portal z przyjemnością wspiera akcję Kilometry Dobra.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.