„Tchórz” w TGG (KONKURS)

12 Lut

Teatr Gdynia Główna w dniach 22 i 23 lutego (godz. 19:00) zaprasza na premierę spektaklu „Tchórz” (…odważna tragikomedia). Dla naszych Czytelników mamy pojedyncze zaproszenia zarówno na pierwszy, jak i drugi dzień premiery.

Scenariusz, reżyseria, scenografia i muzyka: Jacek Bała.
Obsada: Małgorzata Polakowska, Jakub Kornacki, Stanisław Sygitowicz.

Wstanie z łóżka. To prozaiczny początek dnia, czy też wyraźnie heroiczny czyn?
Dla „Tchórza”, tytułowego bohatera spektaklu Jacka Bały, który wylądował na manowcach życia z „depresją większą niż Żuławy Wiślane” opuszczenie pościeli będzie czynnością niemal niemożliwą. Ten życiowy tchórz jest przekonany o swojej całkowitej nieprzydatności dla społeczeństwa i rozpaczliwie marzy o dokonaniu heroicznych czynów. Bohaterem najłatwiej zostać na wojnie i właśnie dlatego walka z własną niemocą przybierze wyraźnie militarny i zarazem symboliczny wymiar. W barwnej podróży do źródeł swojej niemocy spróbuje pomóc Pułkownik, naukowiec do spraw tchórzologii oraz piękna agentka wrogiego wywiadu, duże znaczenie będzie miało pewne…rozwolnienie.

"Tchórz" fot. Grzegorz Kujawiński

„Tchórz” to niekonwencjonalny spektakl stawiający bezkompromisową diagnozę aktualnej kondycji współczesnego człowieka za pomocą nietypowych narzędzi – humoru i ironii. Ta odważna tragikomedia stanowi także celne studium depresji.

Stanisław Sygitowicz – TCHÓRZ
Kuba Kornacki – PUŁKOWNIK TAKI A TAKI
Małgorzata Polakowska – TAJNA AGENTKA P. 323

                                      >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Informacje o twórcach:
Jacek Bała – rocznik 1982. Absolwent PWST Wrocław wydział lalkarski, PWST Kraków Wydział reżyserii dramatu. Aktor, reżyser, pisze scenariusze i muzykę do własnych przedstawień. Współpracował bądź współpracuje z wieloma scenami w Polsce min.: w Gdyni, Wrocławiu, Katowicach, Radomiu, Opolu, Rzeszowie.

Małgorzata Polakowska – aktorka Teatru Gdynia Główna. Absolwentka Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (2014) oraz Akademii Teatru Alternatywnego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (2016). W Teatrze Gdynia Główna można ją zobaczyć w spektaklach: „Mewa. Dziwna Sztuka”, „Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał?”, „Von Bingen. Historia Prawdziwa”, „Burmistrz” i „Od Wesela do Wesela”. Koordynatorka i animatorka projektów społeczno-kulturalnych w Stowarzyszeniu „FEERIA” i Fundacji „Klinika Kultury”.

Jakub Kornacki – absolwent PWST w Krakowie (1997), solista Teatru Muzycznego w Gdyni (do 2008), wykładowca SWA w Gdyni. Autor piosenek, tłumaczeń, książek dla dzieci i dla dorosłych, scenariuszy teatralnych i radiowych. „Tchórz” jest jego pierwszym spotkaniem ze sceną dramatyczną po 10-letniej przerwie.

Stanisław Sygitowicz– Aktor, hobbistycznie zainteresowany reżyserią i produkcją filmową, producent festiwalu notofest. Absolwent Filozofii UG, krakowskiego Lart-Studio i Wydziału Aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej. Pierwsze kroki stawiał na deskach teatrów w Trójmieście, Krakowie i Elblągu. Ukończył pełny trening techniki aktorskiej w Laboratorium Meisnera w Warszawie. Tam, w grudniu 2013 roku, zadebiutował jako odtwórca jednej z głównych ról na deskach Teatru Żydowskiego, w anglojęzycznym spektaklu „Cantata For Four Wings” w reżyserii Macieja Dydyńskiego. Grał w wielu etiudach studenckich, filmach dyplomowych, serialach, a także epizodyczne role w filmach fabularnych. Spektakl „Tchórz” to pierwsze spotkanie aktora z dramatyczną sceną rodzimego Trójmiasta po 10 latach.

 

Kolejne spektakle:
2 marca godz. 19:00
6 kwietnia godz. 19:00

Bilety: 30/35 zł
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
sprzedaż online
Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1).

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj pojedyncze zaproszenie na spektakl w TGG, 22 lutego o godz. 19:00 lub  23 lutego godz. 19:00.

                  Jaką nazwę nosi zespół muzyczny, którego liderem jest Jakub Kornacki?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy, 20 lutego, do godziny 10:00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – TCHÓRZ 22 lutego LUB 23 lutego (wybierzcie najbardziej odpowiadający Wam termin). Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 20 lutego, do godziny 10:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodą w konkursie jest pojedyncze zaproszenie na spektakl „Tchórz”.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Fot.tyt.: „Tchórz” fot. Grzegorz Kujawiński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.