Talentiada „Sport jako alternatywa do uzależnień”

1 Maj

Latem Szkoła Tenisa zorganizuje dla dzieciaków z rodzin wykluczonych społecznie półkolonie oraz w okresie roku szkolnego 2017/18 dwusemestralne zajęcia z nauki gry w tenisa. Warunkiem koniecznym do zrealizowania planu jest zebranie 62 000 zł do 28 maja 2017.

Obecnie Pomysłodawców, grupy trenerów i pasjonatów tenisa, którzy zajmują się od kilkudziesięciu lat szkoleniem tenisowym dzieci, młodzieży i dorosłych wspierają nie tylko byli i obecni tenisiści jak Marta Domachowska w 2006 roku 37 rakieta świata i Andrzej Kapaś obecny tenisowy Mistrz Polski ale również znani sportowcy uprawiający inne dyscypliny jak Iwona Guzowska Mistrzyni Świata Kickboxingu i boksu zawodowego, która przygotowała na cele akcji rękawice bokserskie z autografem, Anna Rogowska Brązowa Medalistka Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 przekazała dla osoby, która wesprze akcję koszulkę wraz z autografem, Sławomir Peszko piłkarz Lechii Gdańsk, reprezentant kraju przekazał na cele akcji koszulkę Lechii oraz buty reprezentacyjne ze swoim autografem.

W akcję włączyły się również instytucje. Firma Ziaja przekazała kosmetyki dla Darczyńców i dla Wszystkich dzieciaków biorących udział w akcji, Dealer Marki Toyota wypożyczy zatankowane auto dla Darczyńcy, firma projektująca zmysłowe ubrania dla kobiet De La Fotta ufundowała przepiękną sukienkę.

Do pomocy organizatorzy poprosili portal zajmujący się finansowaniem społecznym polakpotrafi.pl, który umożliwia wpłaty osobą chętnym do wsparcia projektu. Jednak to wsparcie jest za małe, żeby akcja się powiodła dlatego organizatorzy potrzebują Waszej pomocy.

Zapytaliśmy ich: Dlaczego to robią?

Sport i rekreacja od wielu lat jest wyróżnikiem społecznej przynależności a dzieci z rodzin wykluczonych społecznie, w których nie tylko spotykamy się z uzależnieniami ale również z dysfunkcjami, nie mają możliwości wyjazdu latem na kolonie, obozy, uczestniczenia w zorganizowanych półkoloniach nie mówiąc już o dodatkowych zajęciach w trakcie roku szkolnego typu nauka języka obcego, pływanie, piłka nożna czy właśnie tenis. Szkoła uważa, że wszystkie czynniki związane z „toksyczną rodziną” wpływają na dalszy rozwój młodych ludzi. Mają nadzieję, że zajęcia pozwolą grupie dzieci nauczyć się kontaktów z innymi ludźmi, rywalizacji a przede wszystkim podniosą im wartości społeczne.
Nie ukrywają również, że przygotowują zajęcia w nadziei na Talent Tenisowy.

Wejdź, wybierz nagrodę i wpłać odpowiednią kwotę. Zajmie Ci to tylko dwie minuty. Każda złotówka przybliży do celu, a dzieciaki podziękują ogromnym uśmiechem wszystkim Darczyńcom.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.