Święto polskiej flagi

30 Kwi

Flagi Polski, Gdańska, Sopotu i Unii Europejskiej zawisną na czterech nowych masztach przy Ergo Arenie. Uroczyste wciągnięcie flag na maszty odbędzie się 2 maja o godz. 11.30 w dzień poświęcony temu symbolowi narodowemu. Wieczorem zaś na biało-czerwono rozbłyśnie Krzyż Milenijny na Górze Gradowej oraz 4 obiekty miejskie.

W środę 2 maja o godzinie 11.30 odbędzie się wciągnięcie flag na cztery nowe maszty przy Ergo Arenie. W uroczystościach udział wezmą prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Flagi Polski, Gdańska, Sopotu i Unii Europejskiej zawisną na nowo postawionych masztach, z których każdy mierzy 18 metrów wysokości.

Tego samego dnia o godz. 21.30 na Górze Gradowej na biało-czerwono po raz pierwszy rozbłyśnie Krzyż Milenijny.

Taki rodzaj oświetlenie krzyża możliwy jest dzięki przeprowadzonej modernizacji oświetlenia na terenie Centrum Hewelianum. Krzyż na co dzień podświetlony jest jasnym neutralnym światłem, a w wyjątkowe dni uruchamiana będzie iluminacja w barwach biało-czerwonych.

Tego dnia na biało czerwono rozświetlą się również Pomnik Poległych Stoczniowców, wiadukt w ciągu ul. Kościuszki (na wysokości Galerii Bałtyckiej), żółty wiadukt oraz wiadukt w ciągu ul. Uczniowskiej (na wysokości stadionu piłkarskiego).

Obiekty te rozświetlą się wraz z oświetleniem miejskim 2 maja wieczorem (po 20.30), a zgasną 4 maja rano (po 4.30) także wraz z oświetleniem miejskim.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.