Świeć przykładem nocą

26 Wrz

Już w najbliższy piątek, 29 września spod Motor Centrum wystartuje odblaskowa parada pod hasłem „Świeć Przykładem Nocą z Motor Centrum”. Inicjatywa podjęta po raz trzeci przez trójmiejskiego dealera, we współpracy z Fundacją Jednym Śladem oraz trójmiejską grupą motocyklową Motopozytywni ma na celu zachęcenie użytkowników jednośladów do korzystania w trakcie jazdy z elementów odblaskowych. Kluczowym punktem akcji jest przejazd motocyklistów ubranych w elementy odblaskowe ulicami Gdańska, a jedynym warunkiem aby wziąć udział w paradzie, jest posiadanie takiego elementu.

Idąc za przykładem Fundacji Jednym Śladem i jej działań w Warszawie, zdecydowaliśmy się trzeci raz podjąć działanie mające na celu zwrócenie uwagi na konieczność korzystania z odblasków. Ta akcja to nie tylko zwrócenie uwagi motocyklistów na zagrożenia, wynikające z ich słabej widoczności na drogach. Chcemy również kształtować dobre nawyki, oparte o zdrowy rozsądek – mówi Agnieszka Grygorowicz, Specjalista ds. Marketingu.

Stałym punktem wydarzenia stały się również szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadzone są przez członków grupy Motopozytywni. Bezpośrednio przed przejazdem można na specjalnych fantomach przećwiczyć podstawowe czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Podczas całego eventu kładziemy nacisk nie tylko na fakt, że bycie dobrze widocznym dla innych użytkowników dróg może zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku drogowego, a co za tym idzie uchronić nasze zdrowie, a czasem nawet życie. Ważnym elementem jest również umiejętność zachowania się w momencie, kiedy stajemy się świadkiem takiego zdarzenia. Stąd nasza współpraca z Motopozytywnymi. Każdego, kto chciałby odbyć szkolenie, zapraszamy na dwie godziny przed startem przejazdu. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu niesienia pierwszej pomocy pod okiem aktualnych Mistrzów Pomorza w Ratownictwie Ochotniczych Jednostek Ratowniczych. Dodatkowo na pierwszych osiemdziesiąt osób, które odbędą szkolenie, czekać będą profesjonalne, motocyklowe kamizelki odblaskowe  – komentuje Agnieszka Grygorowicz.

Cała akcja porusza ważne tematy, ale Motor Centrum nie zapomniało, że motocykliści to również ludzie, którzy wspólnie lubią dobrze się bawić. Dlatego na ten wieczór gdański dealer dla wszystkich, którzy odwiedzą jego siedzibę, przygotował małe bonusy. Pierwszym jest koncert zespołu MECHANISM, jednej z najbardziej utalentowanych trójmiejskich grup, grających utwory z pogranicza rocka i progresywnego metalu. Drugim jest odbywający się corocznie w salonie Harley-Davidson® Gdańsk Open House, czyli premiera nowych modeli tej marki na 2018 rok.

W tym roku jest to wyjątkowa premiera, ponieważ Harley zaserwował wszystkim miłośnikom motocykli z Milwaukee prawdziwą wizualną i techniczną rewolucję. Osiem nowych modeli z rodziny Softail®, silniki Milwaukee-Eight® po raz pierwszy zastosowane w zeszłym roku w modelach Touring, całkowicie przeprojektowane zawieszenie przednie i tylne oraz nowo zaprojektowana lżejsza i sztywniejsza rama, która odchudziła konstrukcje o dobrych kilkanaście kilogramów pozwala przypuszczać, że amerykańska marka modelami 2018 będzie próbowała podbić serca nowych klientów. Trzeba osobiście tego doświadczyć, aby uwierzyć, więc zapraszamy do salonu Harley-Davidson® Gdańsk na jazdy próbne – informuje Agnieszka Grygorowicz.

Dwie poprzednie edycje imprezy spotkały się z pozytywnym oddźwiękiem w środowisku posiadaczy jednośladów i zgromadziły każdorazowo ok. 400 uczestników. W tym roku organizator liczy na podobną frekwencję.

Ogromnie nas cieszy, że motocykliści tak chętnie i w takiej ilości zaznaczyli swoją obecność podczas dwóch poprzednich edycji Świeć Przykładem Nocą. Mamy nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w równie licznym gronie, dlatego jeszcze raz zapraszamy wszystkich w piątek, 29 września na Miałki Szlak 4/8. Startujemy od godziny 18:00 – dodaje Agnieszka Grygorowicz. 


Plan imprezy:
18:00 – Start imprezy. Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Premiera nowych modeli Harley-Davidson® 2018.
19:00 – Koncert zespołu MECHANISM
20:15 – Formowanie kolumny przejazdowej
20:30 – START przejazdu
21:35 – Powrót kolumny pod salon Harley-Davidson® Gdańsk
21:40 – Koncert zespołu MECHANISM.

Trasa przejazdu ulicami:
Opłotki, Elbląska, Podwale Przedmiejskie, Węzeł Hucisko, Wały Jagiellońskie, Błędnik, Aleja Zwycięstwa, Aleja Grunwaldzka, Miszewskiego, Wyspiańskiego, Aleja Legionów, Aleja Rzeczpospolitej, Aleja Jana Pawła II, Czarny Dwór, Droga Zielona, Tunel pod Martwą Wisłą, Trasa Sucharskiego, Elbląska, Miałki Szlak.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.