Spraw maluchowi świąteczny upominek

9 Lis

Na kartach 800 listów pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku spisali informacje, m.in. o wieku, zainteresowaniach i marzeniach dzieci objętych wsparciem. Na ich podstawie można pięcioletniej Martynce czy siedmioletniemu Jaśkowi przygotować i ofiarować świąteczny prezent. Być może będzie tym wyśnionym, wymarzonym. Czy maluch go otrzyma, zależy wyłącznie od ofiarności i serc gdańszczan…

Projekt polega na losowaniu i pobraniu przez darczyńców listów – informacji, przygotowanych m.in. na podstawie rozmowy pracownika socjalnego z dzieckiem. Następnie, w oparciu o dane tam zawarte, przygotowaniu prezentu dla anonimowego malucha. List zawiera m.in. imię dziecka, jego wiek, płeć, wiadomość o rodzinie i pasjach (całość opatrzona jest kodem). Darczyńca przygotowuje upominek według uznania, kierując się informacjami z listu.

Akcja „Każdy może pomóc”, na rzecz potrzebujących dzieci, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, dzięki zaangażowaniu m.in. pracowników instytucji i mieszkańców jest na półmetku. Udało nam się przekazać darczyńcom już ponad 400 listów, spośród 800 przygotowanych. Na ich podstawie można zrobić maluchowi świąteczny upominek. Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję i pobrania listu o dziecku… – informują organizatorzy.

I dodają: – Za dotychczasowy akces serdecznie wszystkim darczyńcom dziękujemy i prosimy o dalsze, kapitalne wsparcie akcji. Projekt gdańskiego MOPR „Każdy może pomóc” to przedsięwzięcie, dzięki któremu już po raz szósty mieszkańcy mają możliwość spełnić marzenia dzieci m.in. z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo, wychowawczo, życiowo. Akcja polega na losowaniu i pobraniu przez darczyńców listów – informacji, przygotowanych m.in. na podstawie rozmowy pracownika socjalnego z dzieckiem. Następnie w oparciu o dane tam zawarte – np. o wieku dziecka, jego płci, pasjach – przygotowaniu prezentu dla anonimowego malucha (listy są oznaczone tylko imieniem i kodem, przypisanym do konkretnego malca). Podopieczni Ośrodka otrzymają podarunki od mieszkańców 20 grudnia, podczas grudniowej imprezy świątecznej w Międzynarodowych Targach Gdańskich.

Akcja jest anonimowa: dziecko nie poznaje nazwiska darczyńcy, a ten nazwiska malca – mówi Magdalena Theus, autorka projektu, pracownik MOPR. – Listy są tylko inspiracją do działania na rzecz potrzebującego dziecka, nie sugestią do zakupu konkretnego przedmiotu.
Mali podopieczni Ośrodka otrzymają podarunki od mieszkańców podczas grudniowej imprezy świątecznej, w Międzynarodowych Targach Gdańskich, na którą zaprasza miasto Gdańsk. Podczas tego finału akcji nie zabraknie fantastycznej, baśniowej zabawy i artystycznych występów.

Głęboko wierzę, że i w tym roku w tę piękną inicjatywę włączy się wielu fantastycznych ludzi – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Gorąco do tego namawiam. Tak niewiele trzeba, by dać potrzebującym dzieciom chwilę radości, spełnić ich marzenia!

Dodajmy, że podczas poprzednich, pięciu edycji „Każdy może pomóc” udało się obdarować łącznie ponad półtora tysiąca gdańskich dzieci. Projekt został doceniony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w 2013 roku: Magdalena Theus zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Pracownik Socjalny Roku 2013”. Otrzymała wyróżnienie MPiPS za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

Zainteresowani wsparciem akcji winni skontaktować się z pracownikami MOPR, tel. 797 909 120 lub mail: kmp@mopr.gda.pl lub osobiście, ul. Dyrekcyjna 5, pok. 111. Listy można pobrać do 10 grudnia. Przygotowane upominki dla dzieci należy dostarczyć od 11 do 15 grudnia, do siedziby MTG przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku.

 Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.