Sopockie zawody konne w ścisłej światowej czołówce

29 Sty

Znane miłośnikom jeździectwa i nie tylko, sopockie zawody w skokach przez przeszkody CSIO 5* znalazły się w pierwszej dywizji europejskich rozgrywek Pucharu Narodów FEI Longines Nations Cup Jumping. Tym samym Sopot znalazł się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, StGallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina.

Pierwsza Europejska Dywizja w Pucharze Narodów to absolutna czołówka, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów, do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO 5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom.

 

Puchar Narodów 2016

To ogromne wyróżnienie jest ukoronowaniem wielu lat ciężkiej pracy, dzięki której sopockie zawody są bardzo wysoko cenione zarówno przez czołowych światowych zawodników, jak również przez władze Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI.

CSIO (z francuskiego: Concours de Saut International Officiel) to bardzo prestiżowe zawody, podczas których rozgrywany jest konkurs drużynowy Puchar Narodów. Może się on odbyć tylko raz w roku w danym państwie, właśnie podczas CSIO.

Zawody CSIO odbyły się w Polsce po raz pierwszy w 1927 roku, na stadionie hippicznym w Łazienkach w Warszawie. W zawodach obok Polaków uczestniczyły ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów w pierwszych zawodach CSIO zdobyli Polacy.

Puchar Narodów 2016 drużyna Ukrainy

W Sopocie CSIO po raz pierwszy odbyło się w roku 1983, zaś tegoroczne zawody będą dwudziestymi pierwszymi rozegranymi na terenie Hipodromu Sopot.

Zawody CSIO 5* odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2018 na terenie sopockiego Hipodromu.

Fot.tyt.: Puchar Narodów/Drużyna USA.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.