Sieciaki na wakacjach

28 Lip

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange w ramach europejskiego programu „Safer Internet”. Już 29 lipca akcja zawita do Trójmiasta. Jej celem jest edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.

Wakacyjne spotkania z dziećmi i rodzicami w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach” to sposób na edukację przez zabawę. Podczas wypełnionych atrakcjami pikników najmłodsi poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Zdobywają wiedzę m.in. o tym, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą wirtualne znajomości. Uczą się rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i na nie reagować.

Już 29 lipca, między godziną 12:00 a 15:00, będą się mogli o tym przekonać najmłodsi mieszkańcy i turyści z Trójmiasta, którzy wraz z opiekunami wezmą udział w pikniku organizowanym przed Molo w Sopocie.

Organizatorzy przygotowali bogatą ofertę atrakcji. Dzieci skorzystają z edukacyjnych gier komputerowych, quizów, a także obejrzą kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci w „Sieciokinie”. Młodzi internauci będą także zdobywać wiedzę o bezpieczeństwie uczestnicząc w konkursach. Na wszystkich czekają materiały edukacyjne oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji.

Pikniki edukacyjne w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach” są organizowane od 2006 roku i cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych użytkowników internetu.

Opiekunowie spoza Trójmiasta, którzy nie będą mogli dotrzeć do Sopotu, mają szansę samodzielnie zorganizować sieciakowy piknik edukacyjny dla dzieci w swojej miejscowości. Pakiety materiałów edukacyjnych przekazywane są zainteresowanym osobom czy placówkom opiekuńczym bezpłatnie, po wypełnieniu formularza zamówieniowego, na platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Lokalni inicjatorzy akcji „Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście!” otrzymują scenariusze imprez (wersja 45, 90 i 120 minut), pozwalające na samodzielną organizację wydarzenia. Od 2012 roku w ramach akcji odbyło się już ponad 1000 lokalnych pikników, w których wzięło udział blisko 100 tysięcy dzieci. Ich inicjatorzy zapraszani są do konkursu, w drodze którego jury wybiera i nagradza najlepiej przeprowadzone imprezy.

Informacje na temat działań prowadzonych w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach” można znaleźć na fanpage’u projektu na Facebooku  oraz na stronie internetowej www.sieciaki.pl.

Piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”
Sopot – 29 lipca br., godz. od 12:00 do 15:00; Molo w Sopocie – muszla koncertowa i okolice.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.