Rusza festiwal Energa Sopot Classic (KONKURS)

30 Lip

Już na początku sierpnia letni wiatr przywieje do Opery Leśnej ciepłe, jazzowe dźwięki zza oceanu. Wszystko za sprawą George’a Gershwina, czyli gwiazdy koncertu inauguracyjnego piątego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Energa Sopot Classic. To wspaniała okazja, by posłuchać utworów, stanowiących esencję muzyki amerykańskiej pierwszej połowy XX wieku. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na koncert występ Amerykanina na Festiwalu Energa Sopot Classic! 

Koncert inauguracyjny Energa Sopot Classic będzie wielkim świętem muzyki amerykańskiej pierwszej połowy XX wieku. Tego sierpniowego wieczoru w amfiteatrze Opery Leśnej wybrzmią znane i uwielbiane przez publiczność dzieła George’a Gershwina. W programie koncertu znajdują się tak znakomite i rozpoznawalne dzieła jak choćby słynna rapsodia kompozytora czy „Amerykanin w Paryżu”, arie i duety z opery „Porgy and Bess”, takie jak m.in. „Summertime” czy „I Love You Porgy” zostaną wykonane w Sopocie po raz pierwszy – w 80. rocznicę premiery broadwayowskiej i hollywoodzkiej. Ta wielka muzyczna gala jest okazją, aby zobaczyć i usłyszeć amerykańskie gwiazdy operowe, które przyjadą nad Bałtyk na spotkanie z sopocką publicznością. Gośćmi specjalnymi będą sopranistka Laquita Mitchell oraz baryton Kenneth Overton. Wieczór uświetni także występ polskiego pianisty Adama Makowicza, który został włączony w poczet czterystu najbardziej zasłużonych Polaków w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Drugi z koncertów Energa Sopot Classic kultywuje tradycję obecności muzyki polskiej na festiwalowych scenach. Od początku swego istnienia Festiwal wspiera i pobudza twórczość młodych kompozytorów, a także prezentuje osiągnięcia kompozytorów nowej muzyki polskiej. Nadchodząca edycja sprzęga się z finałem 3. Konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Pendereckiego. Program drugiego festiwalowego koncertu obejmować będzie utwór tegorocznego laureata, który publiczność będzie miała okazję usłyszeć w zestawieniu z kompozycjami członków jury oraz patrona konkursu – Krzysztofa Pendereckiego. Koncert odbędzie się 5 sierpnia w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, położonej w malowniczej scenerii Opery Leśnej.

Trzeci koncert Festiwalu Energa Sopot Classic pt. „Flamenco na plaży” ponownie przenosi słuchaczy poza mury filharmonii i prezentuje klasykę wraz z jej ogromnym ładunkiem rozrywkowym. Tym razem organizatorzy zaprosili grupę flamenco z… Włoch. Liderem zespołu jest Livio Gianola – uznany w świecie wirtuoz gitary ośmiostrunowej. Podczas koncertu będzie można poczuć gorącą atmosferę muzyki hiszpańskiej w pełni – wraz z muzykami wystąpi tancerka flamenco. To wszystko w wyjątkowym miejscu – koncert odbędzie się 7 sierpnia w Zatoce Sztuki.

Finał Festiwalu na scenie Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot nastąpi 9 sierpnia. Sopoccy muzycy spotkają się ze zjawiskowym trębaczem – Reinholdem Friedrichem. Artysta znany jest z tego, że natychmiast absorbuje słuchaczy i wciąga ich w fascynujący i mało znany świat trąbki. Usłyszymy Koncert E-dur na trąbkę i orkiestrę J. N. Hummla, Kasację G-dur KV 63 W. A. Mozarta i Symfonię F-dur nr 89 J. Haydna, a także dzieło D. Szostakowicza Koncert na trąbkę, fortepian i orkiestrę c-moll op 35, które muzyk wykona z japońską pianistką Erico Takezawa. Polska Filharmonia Kameralna Sopot zagra pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

en

Bilety w cenach od 15 do 50 zł do nabycia: za pośrednictwem strony internetowej www.sopotclassic.pl, w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godz. 9:00 – 19:00, wjazd windą widokową na 2. piętro), w Punkcie Informacji „Kulturalny Sopot” (Plac Przyjaciół Sopotu, punkt czynny codziennie w godz. 10:00 – 20:00), w kasie Opery Leśnej (kasa czynna codziennie w godz. 10:00 – 20:00) i przed koncertami.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na koncert inauguracyjny Festiwalu Energa Sopot Classic!

Jaki kolor ma „Rapsodia” – jeden z najsłynniejszych utworów Gershwina?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (31 lipca) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – ENERGA SOPOT CLASSIC. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych, poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 31 lipca, do godziny 11.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.