Psychodeliki: ciało i umysł

3 Lip

Co zażywał Mickiewicz, a co inni wieszcze? Czy pogańscy Słowianie ćpali więcej niż chrześcijańscy? Jak wiele polska i światowa kultura zawdzięcza substancjom psychodelicznym? Czy psychodeliki są niebezpieczne dla kapitału? Dowiedz się 4 lipca podczas Heineken Open’er Festival!

Jeśli podczas tegorocznej edycji HOF zmęczy Cię nieustające, koncertowe szaleństwo, polecamy wybrać się do strefy NGO, gdzie 4 lipca o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z autorem książki Encyklopedia polskiej psychodeli – Kamilem Sipowiczem.

Spotkanie „Psychodeliki: ciało i umysł” z udziałem Kamila Sipowicza, autora książki Encyklopedia polskiej psychodelii poprowadzi Przmysław Hirniak (Krytyka Polityczna, Narkpolityka.pl)

Kamil Sipowicz – historyk filozofii, dziennikarz i artysta. Publikował m.in. w „Jazzie”, „Studia Philosophiae Christianae”, „Przekroju”, „Playboy’u” i „Gazecie Wyborczej”. Debiutował jako poeta w 1983 w podziemnym wydawnictwie Przedświt oraz w „Twórczości”. Od tego czasu wydał kilka tomików poezji, m.in. Świder metafizyczny i Pieśni solarne. Opublikował też książki Heidegger: degeneracja i nieautentyczność, Hipisi w PRL-u oraz album Czy marihuana jest z konopi?. Trylogia Sipowicza (Hipisi w PRLu, Czy marihuana jest z konopi?, Encyklopedia polskiej psychodelii) z czasem ma zamiar zastąpić trylogię Sienkiewicza.

Strefa NGO podczas Heineken Open’er Festival to wyjątkowe forum aktywizacji społeczno-kulturalnej, skupionej na terenie specjalnie zaaranżowanego miasteczka. Poza prezentacjami oraz kampaniami informacyjnymi znaleźć można tu szereg atrakcji edukacyjnych, warsztatów, pokazów, a także konkursów dla festiwalowiczów. Każdego dnia gospodarze miasteczka wciągną publiczność w wir aktywności w ważnych tematach społeczno-obywatelskich.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.