Polskie finały Central European Startup Awards – festiwalu najlepszych startupów. Znamy nominowanych

7 Wrz

17 września br. najlepsze polskie startupy, ludzie je tworzący i inwestorzy zgromadzą się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, gdzie odbędzie się Central European Startup Awards (CESA) – jedno z największych w Europie Środkowej wydarzeń promujących młode i innowacyjne biznesy. Organizatorami krajowego przedsięwzięcia są: STARTER i Black Pearls VC, a sponsorem BPlanner.eu. Wydarzenie ma charakter bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. 

Central European Startup Awards to corocznie wręczane nagrody, do których nominacje przyznają internauci i społeczność startupowa. Ubiegłoroczna edycja festiwalu przyciągnęła blisko 4 tys. początkujących firm pochodzących z 10 krajów regionu. W tym roku wyróżnienia wręczone zostaną aż w 8 kategoriach, m.in. Startup Roku czy Najlepszy Startup Finansowy, ale również: Najlepszy Inwestor, Najbardziej Wpływowa Kobieta czy Najlepsza Przestrzeń Coworkingowa.

Ogłoszono nominacje do Central European Startup Awards (CESA), jednej z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej nagród promujących ducha przedsiębiorczości. Znalazły się znane nazwiska polskiej sceny startupowej, innowacyjne rozwiązania i najbardziej przyjazne młodym biznesom miejsca. Najlepsi polscy innowatorzy, wybrani przez międzynarodową komisję ambasadorów, zostaną wyłonieni 17 września podczas polskich finałów CESA w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

 

Do polskiego finału zakwalifikowali się:
• Best Cloud/Data Application – deskdoo.com, BETEGY, Cooperation534, GetBadges, Early Logic, Sporticos.com, Blast Lab
• Best Coworking Space – CoWalski – Aleja Inspiracji, Coworkingness
• Best Fintech Startup – ZenCard, Empirica, Billon, WealthArc, FriendlyScore
• Best User Experience – 4Decision, MIGAM, Five App, Proud, RoomAuction.com Ltd, Huntly, Elimi, dr Poket
• Best Investor – Black Pearls VC, SpeedUp Venture Capital Group, Giza Polish Ventures, Protos Venture Capital
• Most Influential Woman – Anna Walkowska, Beata Young, Eliza Kruczkowska, Kinga Stanislawska, Ewa Abel
• Best Social Impact Startup – MIGAM, AssisTech, Five App, Motion Stride
• Startup of the Year – Ecoisme Sp, Telemedi.co, Advertine, Quantum Lab Co., BlueDot Solutions, Phoenix Systems, Growbots

Wierzę, że w Europie Centralnej i Wschodniej drzemie nieodkryty do końca potencjał rynkowy. Nasi przedsiębiorcy są efektywni i kreatywni. Umiemy ciężko pracować i dążyć do wyznaczonych celów. Konkursy, takie jak CESA, pomagają budować regionalną tożsamość oraz promują kraje regionu CEE w innych częściach świata – mówi Agata Kukwa, ambasador CESA w Polsce.

Oprócz poznania najlepszych polskich startupów i ludzi z nimi związanych, uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na zasięgnięcie ciekawych informacji i networking. Organizatorzy przewidzieli bowiem wystąpienia znanych gości z Polski i zagranicy, w tym przedstawicieli berlińskiego akceleratora Axel Springer Plug&Play oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Polska uczestniczy w CESA, ponieważ nasz rynek startupowy jest jednym z najlepiej rozwijających się w Europie. W dużej mierze przyczyniły się do tego inwestycje Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Cieszy mnie, że ponad 5 lat ciężkiej pracy przynosi efekty na taką skalę i do tego na arenie międzynarodowej – mówi dr Michał Bańka, Dyrektor PARP.

To zaszczyt móc organizować kolejne przedsięwzięcie mające przyspieszyć rozwój początkujących biznesów i otworzyć ich innowacyjne rozwiązania na zagraniczne rynki. Wkrótce w STARTERZE spotkamy się z najlepszymi. Mamy nadzieję, że osiągną podobny sukces jak jeden z ubiegłorocznych zwycięzców, UXPin, firma Marcina Tredera i Marcina Kowalskiego – naszego mentora ze Starter Rocket i infoShare Startup Zone, która niedawno pozyskała 5 mln dol. w Dolinie Krzemowej! – mówi Małgorzata Jasnoch, CEO STARTERA.

Polski finał rozpocznie się w gdańskim STARTERZE o godz. 17.00. Program oraz zapisy na udział w wydarzeniu odbywają się za pośrednictwem strony. Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: Informacja prasowa

One Reply to “Polskie finały Central European Startup Awards – festiwalu najlepszych startupów. Znamy nominowanych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.