Podziel się domem z dziećmi – przyjdź na dzień otwarty!

19 Kwi

„Podziel się domem” to kampania gdańskiego MOPR-u i partnerów. Do zostania rodzicem zastępczym zachęca ambasadorka kampanii Sylwia Gruchała, florecistka i medalistka olimpijska. 20 kwietnia odbędzie się dzień otwarty ośrodków adopcyjnych, podczas, których specjaliści gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie udzielać będą porad i konsultacji. Masz wielkie serce, empatię i uwielbiasz dzieci? Chcesz pomagać, bo to wielka wartość? Przyjdź na dzień otwarty i dowiedz się, jak zostać rodzicem zastępczym.

–  W ramach czwartkowej akcji, w godzinach od 8 do 18 na pytania dotyczące m.in. możliwości założenia rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka, uregulowań prawnych, finansowych odpowiedzą m.in. psycholodzy, prawnicy i specjaliści pracy z dzieckiem i rodziną z Fundacji dla Rodziny, Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego oraz MOPR w Gdańsku (adresy, numery telefonów poniżej). Zachęcamy Państwa do kontaktu. Przypominamy też, że rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka mogą tworzyć małżonkowie lub osoba, którzy m.in.:

–  dają rękojmię należytego sprawowania pieczy zastępczej,
–  nie są i nie byli pozbawieni władzy rodzicielskiej,
–  nie są ograniczeni w zdolności do czynności prawnych,
–  są zdolni do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem,
–  zapewniają warunki, umożliwiające zaspokojenie indywidualnych potrzeb dziecka  –  informują organizatorzy akcji,

Gdańskie dzieci potrzebujące wychowują się w 368 rodzinach zastępczych oraz 15 rodzinnych domach dziecka. Przebywa w nich łącznie blisko 600 dzieci. Zainteresowani założeniem zwykłej rodziny zastępczej, by uzyskać status muszą przejść 12 – tygodniowe, bezpłatne szkolenie, przygotowujące do roli rodzica dla dziecka z bagażem doświadczeń. Kandydaci chcący założyć rodzinę zawodową lub rodzinny dom dziecka dodatkowo, 8 – tygodniowe, specjalistyczne.

–  Apelujemy do gdańszczan, którzy mają odwagę podzielić się swoim wartościowym życiem, o otwarcie swojego domu dla potrzebujących maluchów  – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Bycie rodzicem jest czymś najpiękniejszym. To wielki dar i bogactwo. Podziel się domem, daj szansę dzieciom na szczęście, by mogły je dzielić dalej z innymi.

„Dzień otwarty” 20 kwietnia, w godz. od 8 do 18!
Ośrodek Adopcyjny Fundacja dla Rodziny, ul. Myśliwskie Wzgórze 18A/2, tel. 58 511 03 75 i kom. 663 134 111,

Pomorski Ośrodek Adopcyjny, ul. Hallera 14, tel. 58 341 46 07,
Dział Pieczy Rodzinnej MOPR, ul. Leczkowa 1A w Gdańsku, tel. 58 347 82 72 i kom. 500 424 184.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.