Placebo MTV Unplugged w Multikinie (KONKURS)

21 Lis

Kiedy zespół Placebo otrzymał zaproszenie do występu w ramach „MTV Unplugged” dla Briana Molko było jasne, że nie chce po prostu odegrać akustycznych wersji swoich największych przebojów. Wizję Placebo i ich niespożyty apetyt na przygodę fani zespołu będą mogli zobaczyć przedpremierowo na Wielkim Ekranie 25 listopada w wybranych kinach sieci Multikino. Mamy dla Was bilety! 

Wokalista Brian Molko wspomina:Wiedzieliśmy natychmiast, że nie wystarczy nam samo zagranie naszych piosenek przy pianinie. A basista Stefan Olsldal dodaje:Kiedy tyko dowiedzieliśmy się, że zagramy ten koncert postawiliśmy sobie za cel mieć swój własny, znaczący wkład w historię MTV Unplugged.

Efektem jest wyjątkowy występ w sercu Londynu – miasta, w którym Placebo zagrali swój pierwszy w historii koncert. Wydarzenie zostało zrealizowane w The London Studios, ze spektakularną oprawą wizualną. Na scenie oprócz typowego akustycznego instrumentarium pojawia się cały szereg niecodzienne instrumentów – jak np. zaskakująca kolorowa tuba niezwykle wzbogacająca brzmienie zespołu. – Największym wyzwaniem było przearanżowanie utworów w  nowy, atrakcyjny sposób. Sami też chcieliśmy dać się zaskoczyć – mówi Molko.

Artystyczna wizja Placebo i ich niespożyty apetyty na przygodę jest wprost zdumiewający. Z jednej strony zespół kipi prawdziwie rockową energią, z drugiej odkrywa swoją bardziej subtelną stronę – jak np. w utworze „For What It’s Worth” z delikatnym solo smyków, albo gdzie indziej wykorzystując arabskie i hinduskie instrumenty, które nadają znanym utworom zupełnie innego wymiaru. – Przygotowania trwały miesiącami – wspomina Molko – ciągle zmienialiśmy i przerabialiśmy utwory. Było to dla nas kompletnie nowe doświadczenie, daleko wykraczające poza naszą strefę komfortu.

Na scenie zespołowi towarzyszył nowy perkusista – Matt Lunn oraz kilkunastu zaproszonych muzyków. Na MTV Unplugged Placebo zdecydowanie nie poszli na łatwiznę. Wręcz przeciwnie – na warsztat wzięli nawet utwory, które nigdy wcześniej nie były wykonywane na żywo – jak np. „Bosco”. – MTV Unplugged stało się dla nas okazją do zgłębienia naszej muzyki od akustycznej i bardziej eksperymentalnej strony – podsumowuje  Molko.

TRACKLIST
JACKIE
FOR WHAT IT’S WORTH
36 DEGREES
BECAUSE I WANT YOU
EVERY YOU EVERY ME (FEAT. MAJKE VOSS ROMME AKA BROKEN TWIN)
SONG TO SAY GOODBYE
MEDS
PROTECT ME FROM WHAT I WANT (FEAT. JOAN AS POLICE WOMAN)
LOUD LIKE LOVE
TOO MANY FRIENDS
POST BLUE
SLAVE TO THE WAGE
WITHOUT YOU I’M NOTHING
HOLD ON TO ME
BOSCO
WHERE IS MY MIND?
THE BITTER END

„Placebo MTV Unplugged” będzie można zobaczyć przedpremierowo 25 listopada o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Rybnik , Koszalin, Poznań 51, Zabrze, Gdańsk, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin , Gdynia, Silver Screen Łódź, Rzeszów, Lublin, Katowice, Olsztyn.

Bilety w cenie 22 lub 26 zł (w zależności od kina) do nabycia w kasach kin oraz online.

Placebo-plak

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie do kina na retransmisję koncertu „Placebo MTV Unplugged”!

Kim jest pierwszy polski wykonawca uczestniczący w oficjalnym nagraniu MTV Unplugged? 

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (24 listopada) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – PLACEBO MTV UNPLUGGED Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród nadesłanych wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 24 listopada, do godziny 11.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety przeznaczone do wyznaczonych przez sponsora, trójmiejskich kin sieci Multikino.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.