PH Matarnia rozda sadzonki za odpadki!

14 Kwi

W wielu mieszkaniach, piwnicach i na strychach zalegają zużyte niepotrzebne sprzęty, szkło czy makulatura. Nie zawsze wiemy jak się ich pozbyć bądź brak nam motywacji. Park Handlowy Matarnia zaprasza 22 kwietnia na Eco Event, podczas którego odpady będzie można wymienić na kwiaty.

Na terenie Parku Handlowego Matarnia, przed sklepem IKEA, dokładnie w Dzień Ziemi, pojawi się specjalna strefa, gdzie zbierane będą różnego rodzaju odpady – stary sprzęt elektroniczny, makulatura, opakowania szklane, butelki PET, baterie oraz puszki aluminiowe. Każdy, kto przyniesie zbędne przedmioty w zamian otrzyma sadzonki roślin, pomoże ocalić drzewa i przyczyni się do redukcji emisji CO2. Zbiórkę po raz kolejny przeprowadzi Stena Recycling.

Co roku, wspólnie z IKEA organizujemy akcje edukacyjne, zachęcając młodszych i starszych do tego, aby w odpadach widzieli możliwości.  Wiele z frakcji można wielokrotnie przetwarzać i wykorzystywać, dbając dzięki temu o nasze naturalne środowisko – mówi Aleksandra Surdykowska, Kierownik ds. marketingu i PR w Stena Recycling.

Tego dnia nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. „Nadleśnictwo Kolbudy” zapewni m.in. leśne koło fortuny, kalambury, drewniane puzzle i zagadki. Najmłodsi będą mogli również pobawić się z rodzicami w odgadywanie głosów zwierząt i rozpoznawanie drzew.

Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia (sobota) w godzinach 10:00 – 17:00.

W ubiegłym roku w ciągu kilku godzin udało się zebrać m.in. 1720 kg makulatury, 850 kg butelek PET, 412 kg szkła oraz 4708 kg elektroniki. To dowód na to, że wydarzenie Eco Event jest mieszkańcom Trójmiasta i okolic bardzo potrzebny.

Organizatorami wydarzenia są Park Handlowy Matarnia, sklep IKEA oraz Stena Recycling.

Fot.: Eco Event 2016.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.