Noc Restauracji – Smaki Gdańska. Tasting Edition

14 Cze

Już po raz piąty restauracje z Gdańska 6 lipca otworzą swe podwoje dla uczestników najsmaczniejszego kulinarnego wydarzenia roku – Nocy Restauracji! Tegoroczna edycja będzie prezentowała Smaki Gdańska.

Edycja 2017 zaskoczy Was zmianą formuły. Udział w niej wezmą wyłącznie lokale certyfikowane w projekcie Miasta Gdańska „Smaki Gdańska”. Restauracje pokażą swoje najsmaczniejsze oblicze. Każda z nich przygotuje specjalne menu degustacyjne, składające się przeważnie z pięciu mini dań, które wspólnie stanowić będą interpretacje gdańskich smaków.

Nocni smakosze spróbują wyjątkowych dań, doskonałych jakościowo, objętych certyfikatem Smaków Gdańska. Tylko takie bowiem dania znajdą się w menu degustacyjnym.

Noc Restauracji to akcja, która w tym roku wypromować ma Smaki Gdańska. Same Smaki Gdańska to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców i turystów. Nasze działanie ma na celu wzmocnienie oryginalnej oferty kulinarnej miasta. Chcemy, żeby Gdańsk kojarzył się nie tylko z miastem atrakcyjnym turystycznie i dobrym do mieszkania, staramy się żeby stał się synonimem kuchni najwyższych lotów, czerpiącej z kultury i tradycji. Zależy nam na tym, żeby Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce zaproponował jakościową ofertę kulinarną, opartą o lokalną tradycję i składniki, stanowiącą magnes dla turystów i urozmaicenie dla mieszkańców – mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Gdańsk.

Menu degustacyjne przygotowane przez restauracje będzie autorską wizją Smaków Gdańska szefa kuchni, który podczas tej wyjątkowej nocy opowie gościom o swoich kulinarnych inspiracjach.

Hubert Gonera, organizator przedsięwzięcia mówi: – Wyjście do restauracji podczas Nocy Restauracji – Smaki Gdańska to przeżycie, które porównać można do wyjścia na dobry koncert czy do teatru. W każdym lokalu na gości czekać będzie przeżycie kulinarne, skomponowane wokół Smaków Gdańska. Warto na taką wizytę zarezerwować co najmniej dwie godziny i zadbać o pusty żołądek.

Wszystkie informacje o restauracjach biorących udział w Nocy Restauracji oraz menu degustacyjnych i ich cenach znaleźć można na stronie internetowej www.nocrestauracji.pl.

Przypomnijmy, że Smaki Gdańska to selekcja dań i restauracji, które pozwalają poznać tradycję i bogactwo kulinarne Gdańska. Inicjatywa zapoczątkowana w 2016 roku skupia lokale, które w swoim menu wykorzystują lokalne i dobre jakościowo regionalne składniki oraz interpretują gdańską tradycję kulinarną. Restauracje i kawiarnie biorące udział w tegorocznej akcji przeszły w maju szczegółowy proces certyfikacyjny. Lokale skupione wokół Smaków Gdańska posiadają w swoim menu unikalne potrawy sygnowane logo projektu: od przystawki poprzez zupy, dania główne, aż po desery.

Szczegóły dotyczące projektu Smaków Gdańska znaleźć można na stronie internetowej www.gdansk.pl/smakigdanska oraz fanpage’u.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.