„Nick i Norah. Playlista dla dwojga” (RECENZJA, KONKURS)

19 Gru

Spotkali się na koncercie, każde z nich po młodzieńczych przejściach i ze złamanym sercem. Nick i Norah oraz muzyka, która też jest jedną z bohaterek powieści duetu Rachel Cohn, David Levithan, wydanej przez wydawnictwo Bukowy Las. Uwaga! Mamy dla Was konkurs!

Akcja książki rozgrywa się w trakcie jednej nocy, kiedy to Nick poznaje Norah. Ich znajomość zaczyna się od ognistego pocałunku i małego oszustwa. Chłopak prosi dopiero co napotkaną dziewczynę o to, aby udawała przez pięć minut jego drugą połówkę. Wszystko po to, aby wzbudzić zazdrość w byłej. Plan nie do końca zostaje zrealizowany, bo ex niewiele sobie z tego robi, tymczasem coś zaczyna iskrzyć między dwojgiem młodych ludzi.

Bohaterom niemal na każdym kroku towarzyszy muzyka, poznają się na koncercie, wymieniają poglądami na temat tej formy sztuki, ojciec Norah jest właścicielem wytwórni muzycznej – staje się ona nieodłącznym elementem zdarzeń rozgrywających się w trakcie tej wyjątkowej dla nich nocy.

Dzięki formule narracyjnego dwugłosu możemy śledzić bieg wydarzeń z perspektywy obojga bohaterów. Obserwujemy ich wewnętrzne rozterki i próbę odnalezienia się w tym, nie do końca nazwanym jeszcze, układzie. Jak to bywa w romantycznej historii o młodzieńczej miłości – nie brakuje nagłych zwrotów akcji, gwałtownym ruchów oraz emocji. Sporo jest urokliwej naiwności, wzajemnej fascynacji, ale i lęku. Momentami możemy być jednak trochę znużeni niekończącymi się rozgrywkami między bohaterami, którzy niby chcą, ale może niekoniecznie. Przyciągają się do siebie, by już za chwilę jedno z nich obróciło się na pięcie i odeszło w siną dal, co oczywiście nie kończy relacji, tylko przenosi ją na nowy poziom. Brzmi trochę jak telenowela? Niestety momentami takie miałam poczucie, co dość mocno zaburzało mój odbiór. Ale może to ja już jestem po prostu za stara na takie „przeboje”?

Powieść Rachel Cohn i Davida Levithana na pewno znajdzie wielu entuzjastów wśród młodych ludzi, którzy cenią sobie lekką, a jednocześnie wciągającą lekturę. Nie jest to może powieść roztrząsająca jakieś głębsze problemy egzystencjalne, za to świetnie sprawdzi się jako idealna książka na odprężający weekend. Można ją przeczytać właściwie w dwa dni, wczuwając się w ten nastrój młodzieńczej burzy uczuć. Starsi, doświadczeni czytelnicy pewnie wiele razy uśmiechną się pod nosem wspominając czasy własnej młodości. W końcu nie od dziś wiadomo, że rock and roll łagodzi obyczaje…

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj książkę „Nick i Norah. Playlista dla dwojga”.

                 Wymień odtwórców ról głównych w filmie „Nick i Norah”.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (2 stycznia) do godziny 12.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – NICK I NORAH. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 2 stycznia, do godz. 12:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są książki „Nick i Norah. Playlista dla dwojga”, ufundowane przez wydawnictwo Bukowy Las.

5. Książki będą do odbioru w siedzibie redakcji my3miasto.pl w Sopocie, po uprzednim umówieniu terminu.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

One Reply to “„Nick i Norah. Playlista dla dwojga” (RECENZJA, KONKURS)”

  1. Pingback: „Nick i Norah. Playlista dla dwojga” (RECENZJA, KONKURS) | Loqal.io

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.