Mololo 2017

21 Cze

Kolejna edycja MOLOLO, czyli pokazów łączących w sobie teatr uliczny, literaturę oraz muzykę i taniec, odbędzie się już w najbliższą sobotę na sopockim molo. W tym roku pokazy będą oparte na tragifarsie Federico Garcii Lorki.

Przedstawienie opowiada historię miłości niemożliwej. Stary Perlimplin za namową swej służącej Marcolfy postanawia wejść w związek małżeński z dużo od siebie młodszą sąsiadką. Zestawienie zaczerpniętej z komedii dell’arte postaci „starca” Perlimplina z młodą, namiętną Belisą w oczywisty sposób prowadzi do komicznych sytuacji. Potrzeby bohaterów, ich charaktery i temperamenty różnią się tak bardzo, że trudno wyobrazić sobie, jak tych dwoje mogłoby być razem. Na oczach widzów farsa niedopasowania staje się miłosną tragedią.

I nie jest tak lekka i błaha, jak się na pozór wydaje…

MOLOLO 2017

„Miłość don Perlimplina do Belisy w jego ogrodzie”

plenerowe słuchowisko i teatr tańca, na podstawie tragifarsy Federico Garcii Lorki, na placu przed fontanną na Molo w Sopocie.

Adaptacja tekstu – Michał Derlatka
Muzyka – Marcin Kulwas
Choreografia – Patricia Caballero Lopez
Oprawa wizualna i kostiumy – Ola Stawik

Tancerze:
Perlimplin – Radosław Palutkiewicz
Belisa – Kalina Porazińska
Marcolfa – Aleksandra Foltman
Matka – Adrian Kulesza
Zwierzęta – Rafał Alchimowicz, Adrian Kulesza

Głosów postaciom użyczyli:
Perlimplin – Sławomir Pacek
Belisa – Anna Cieślak
Marcolfa – Edyta Jungowska

Czas trwania: ok. 30 min.
Wstęp wolny

Terminy spektakli:
CZERWIEC: 24 (premiera), 25, 30 – godz. 21:30
LIPIEC: 1 (g. 20:00) 2, 8, 9, 28, 29 – godz. 21:00
SIERPIEŃ: 11, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 27 – godz. 20:30
WRZESIEŃ: 1, 2, 8, 9 – godz. 20:00

Z uwagi na trudne warunki pogodowe (deszcz, porywisty wiatr), spektakle mogą być przełożone lub odwołane bez uprzedniego ostrzeżenia.

Spektakl sfinansowano ze środków własnych operatora Mola w Sopocie
PTH Kąpielisko Morskie Sopot

Federico García Lorca (1898-1936)
Hiszpański poeta i dramaturg. Studiował literaturę i prawo w Grenadzie i Madrycie. Zajmował się także muzyką pod kierownictwem wybitnego kompozytora Manuela de Falli oraz rysunkiem. Na jego twórczość miało wpływ tzw. pokolenie 1898, stawiające na folklor, który pojawia się w jego twórczości zarówno w wierszach, jak w dramatach. Zginął w czasie wojny domowej rozstrzelany przez zwolenników generała Franco.

MOLOLO
W 2012 roku zabytkowa fontanna na Skwerze Kuracyjnym została odnowiona i wyposażona w nowoczesne systemy sterowania. Od tego momentu są tam organizowane mini-spektakle plenerowe pod wspólną nazwą MOLOLO, które łączą w sobie teatr uliczny, poezję, muzykę i taniec. W 2013 roku były to pokazy Teatru Snów oparte na wierszach Mirona Białoszewskiego, w 2014 występy Sopockiego Teatru Tańca, w 2015 roku motywem przewodnim była poezja Krzysztofa Kuczkowskiego („Anioły nad Sopotem”), a w 2016 roku zaprezentowano „Crème Noir” oparte na poezji amerykańskiej pisarki Joyce Carol Oates. W wakacyjnym szczycie każdy z pokazów śledzi po kilkaset osób.

MOLO W SOPOCIE
plac przed fontanną
24 czerwca (sobota), godz. 21:30

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.