Międzynarodowa Wystawa Kotów w Sopocie (FOTO)

3 Sie

W miniony weekend (1.08-2.08) mieszkańcy Trójmiasta i okolic mieli okazję wziąć udział w 15. edycji Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych Sopot 2015. W trakcie wydarzenia wielbiciele futrzastych czworonogów mogli zobaczyć najładniejszych przedstawicieli różnych ras, a także wymienić poglądy i doświadczenia dotyczące hodowli. Zobaczcie, jak było! 

Koty rasowe, które prezentowano na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie zostały podzielone na 5 kategorii: długowłose, półdługowłose, krótkowłose, syjamskie i orientalne. Osobna kategoria dotyczyła kotów domowych, czyli „zwykłych”, które nie mają rodowodu.

Koty oceniano wewnątrz swoich kategorii, klas i grup. Z najlepszego kota z każdej kategorii wyłoniony został zwycięzca wystawy. Zwycięzcy otrzymywali tytuły BIS (Best in Show) i BOS (Best of Best), okazałe puchary i imponujące nagrody.

Dokładnej oceny kotów dokonywał skład sędziowski, czyli hodowcy, którzy zasłynęli w środowisku felinologicznym dzięki wybitnym osiągnięciom hodowlanym. Uczyli się oceniania i sędziowania pod okiem innych sędziów, po czym zdali egzamin i otrzymali certyfikat Międzynarodowej Federacji Felinologicznej – Internationele Federation Feline, w skrócie FIFe. Sędziom pomagali stewardzi. Stewardzi są pomocnikami sędziego, w konkursie BIS prezentują koty przed sędziami. Wiedzą, jak obchodzić się z kotem, jak trzymać go do oceny, którego kota zwinąć w kulkę, którego wyciągnąć i jak opanować jego humory.

Podczas tegorocznej edycji sopockiej Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych hodowcy zaprezentowali reprezentantów następujących ras: maine coon, rosyjski niebieski, perski, egzotyczny, syberyjski, brytyjski krótkowłosy, sfinks, neva mascquarade, cornish rex, devon rex, ragdoll, somalijski, burmilla i korat.

>>ZOBACZ TAKŻE: Światowy Dzień Kota 2014 (WIDEO)<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.