Król, królowa i błazen na Festiwalu Szekspirowskim (FOTO)

1 Sie

Wystartował XVII Festiwal Szekspirowski. Spektaklom wystawianym m.in. w Teatrze Wybrzeże tradycyjnie już towarzyszy nurt offowy, czyli SzekspirOFF, zainaugurowany przez anglojęzyczną inscenizację „The King, The Queen and The Fool”.

Za przygotowanie krótkiej, humorystycznej sztuki odpowiadają Maybe Theatre Company z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Nieformalna Formacja Artystyczna W-Z. Inscenizacja nawiązuje do scen z różnych dramatów Szekspira (Hamlet, Król Lear, Romeo i Julia, Sen nocy letniej) oraz filmów („Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać” Woody Allena, „Dzień świra” Marka Koterskiego). Reżyserem i producentem jest Tadeusz Z. Wolański.

Pierwszego dnia festiwalu spektakl był wystawiany dwukrotnie: przed Cafe Absinthe w Gdańsku oraz przed Vinegre di Rucola w Gdyni. 2 sierpnia darmowe przedstawienie obejrzeć będzie można w tych samych miejscach, o 12:00 (Absinthe) i 15:00 (Vinegre di Rucola). Ostatnia inscenizacja odbędzie się dzień później, również o 12:00 (InfoBox w Gdyni) oraz 15:00 (przed sopockim SPATIFem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.