Koncerty z widokiem na świat: THE KDMS

5 Lip

Z sukcesem łączą disco&funk, soul i elektronikę, podbijając klubowe parkiety na całym świecie – w najbliższy czwartek w Muzeum Emigracji w Gdyni wystąpi jeden z najbardziej żywiołowych duetów Europy nurtu neo-disco – zespół The KDMS. 13 lipca 2017 o godz. 20:00 grupa otworzy cykl Koncertów z widokiem na świat, który zabrzmi w gdyńskim porcie.

To już trzeci sezon, kiedy na Polskiej 1 pojawią się młode zespoły prezentujące nowe brzmienia w muzyce alternatywnej. Zaproszeni do projektu muzycy stanowią elektryzującą mieszankę kilku narodowości, dla których wspólnym językiem i pasją jest muzyka. Ich twórczość pokazuje, że podróże i emigracyjne doświadczenia pozwalają rozwijać niepowtarzalną tożsamość artystyczną.

Letni sezon koncertowy w Muzeum Emigracji otworzy „The KDMS”. To duet składający się ze znanej brytyjskiej piosenkarki Kathy Diamond i śląskiego producenta Maxa Skiby, który wraca na scenę ze swoim drugim albumem. Zespół zagra muzykę z najnowszej płyty „The New Old Normal” wydanej przez Warner Music, w której przy sesjach nagraniowych brał udział m.in. Keeling Lee z Groove Armada. Poprzedni, debiutancki album KDMS „Kinky Dramas & Magic Stories”, zyskał niespodziewane wsparcie od takich artystów jak Snoop Dogg czy Hot Chip.

Dzięki remiksom znanych DJ-ów, ich muzykę można usłyszeć w klubach na całym świecie. Sukces międzynarodowego duetu tkwi w producenckiej sprawności Skiby, w umiejętności tworzenia chwytliwych melodii i wykorzystywania żywego instrumentarium oraz w elektryzującym głosie Kathy Diamond. Ci, którzy choć raz byli na ich koncercie, wiedzą, jak potrafią porwać publiczność.

Podczas kolejnych, wakacyjnych koncertów usłyszycie: Buslav (20.07, godz. 20.00) i Young Stadium Club (10.08, godz. 19.00).

 

13 lipca 2017, czwartek, godz. 20.00
Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1
bilety: 10 zł (kasa Muzeum, CultureBox i interticket.pl).
Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.