„Jezioro łabędzie” – retransmisja z Teatru Bolszoj (KONKURS)

28 Sie

Balet „Jezioro łabędzie” widzowie Multikina mają okazję zobaczyć ponownie na wielkim ekranie już 31 sierpnia o godz. 19.00 w 17 kinach sieci. Seans to niepowtarzalna szansa obejrzenia retransmisji klasycznego baletu. Nagranie tego fenomenu w literaturze baletowej zostało zrealizowane w styczniu bieżącego roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie. Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz! 

Trudno dziś uwierzyć, że mająca miejsce w Moskwie prapremiera tego baletowego przeboju nad przebojami okazała się całkowitą klapą. Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które znają dzisiejsi miłośnicy baletu na całym świecie. Dopiero wersja choreograficzna Mariusa Petipy z 1895 roku, zaprezentowana w Petersburgu, zdobyła poklask i do dziś błyszczy na wszystkich liczących się scenach baletowych, w licznych wersjach i przeróbkach.

Niemal zawsze niezmienną częścią „Jeziora łabędziego” pozostają słynne „białe” akty, czyli drugi i czwarty, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach (paczkach). Co ciekawe, to nie Petipa, ale jego uczeń – Lew Iwanow – jest autorem tych fragmentów, które stały się symbolem klasycznego baletu w ogóle.

Na moskiewskiej scenie „Jezioro łabędzie” pozostaje nieprzerwanie w repertuarze, a podwójną, arcytrudną główną rolę dobrej księżniczki Odetty zaklętej w łabędzia i złej Odylii wykonywały oraz wykonują kolejne pokolenia najwybitniejszych balerin, od Galiny Ułanowej, przez Maję Plisiecką, po Swietłanę Zacharową.

Obsada:

Swietłana Zacharowa jako Odetta / Odylia
Jekatierina Barykina jako Księżna panująca
Denis Rodkin jako książę Zygfryd
Artemij Biełakow jako Geniusz zła
Aleksiej Łoparewicz jako Wychowawca księcia
Igor Cwirko jako Błazen
Nina Kapcowa, Kristina Kretowa jako Przyjaciółki księcia
Aleksandr Fadejeczew jako Mistrz ceremonii
Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy Teatru Bolszoj, orkiestra Teatru Bolszoj
Paweł Sorokin dyrygent

Realizatorzy:

Jurij Grigorowicz – choreografia z wykorzystaniem fragmentów choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa i Aleksandra Gorskiego
Simon Wirsaładze – scenografia i kostiumy
Michaił Sokołow – światło

Czas trwania: ok. 2 godziny 40 minut. Nagranie zrealizowano: 25 stycznia bieżącego roku. Balet zobaczymy w 17 kinach sieci Multikino o godzinie 19.00. Lista lokalizacji: Bydgoszcz, Gdańsk , Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar , Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Zabrze.

Bilety na „Jezioro Łabędzie” do nabycia w kasach kin oraz online w następujących cenach: 40 zł – bilet normalny, 35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz Seniorów), 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób), 35 zł – ulgowy (z kuponem z magazynu Sens, na rynku od 19 lutego).

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9.00-17.00): 

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736

Multikino Gdynia, ul. Waszyngtona 21, tel.: 58 765 96 24, tel. kom.: +48 513 111 858

Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, tel.: 58 765 94 24, tel. Kom.: +48 513 111 984

jezioro multikino

UWAGA: Odpowiedz na pytanie konkursowe i zobacz balet „Jezioro Łabędzie” w Multikinie!

Kiedy odbyła się polska premiera baletu „Jezioro Łabędzie”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (31 sierpnia) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – JEZIORO ŁABĘDZIE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych, poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 31 sierpnia, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.