Hewelion odkrywa kolejne miejsca w Gdańsku!

10 Gru

Widziano go jak najpierw kręcił się przy Wielkim Młynie, a potem na wyspie Ołowiance. W każdym z miejsc przebrany za kogoś innego. O kim mowa? O Gdańskim Lwie Hewelionie, który kontynuuje swoją wędrówkę po Gdańsku!

Hewelion to bohater szlaku turystycznego, którego pomysłodawcą jest Gdańska Organizacja Turystyczna.

Wędrówka trwa
Dotychczas Hewelion odwiedził już ZOO, Stadion Energa Gdańsk, molo w Gdańsku, Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, Port Lotniczy Gdańsk oraz Centrum Hewelianum. Dwie nowe lokalizacje na obszarze Śródmieścia są siódmym i ósmym miejscem, w których pojawiło się małe lwiątko. Przy Wielkim Młynie, Hewelion swoją posturą i atrybutami nawiązuje do roli tego wspaniałego obiektu i jako współczesny biznesmen handluje, a jakże, znalezionymi workami z mąką. Z kolei na Ołowiance, ubrany w strój marynarza, szykuje się do kolejnego rejsu po Motławie. Autorem wszystkich rzeźb lwiątka jest gdański artysta rzeźbiarz Tomasz Radziewicz.

hewe1

Gra miejska śladami lwów!
Okazja by spotkać Heweliona przy Wielkim Młynie nadarzy się już w najbliższą niedzielę 11 grudnia. Gdańska Organizacja Turystyczna zaplanowała na ten dzień grę miejską śladami gdańskich lwów z wykorzystaniem aplikacji questowej. Początek trasy przewidziano w jarmarkowym punkcie Informacji Turystycznej, znajdującym się na Targu Węglowym (domek nr 24). Dla wszystkich, którym uda się przejść całą trasę, w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej przy Długim Targu 28/29, czekać będą atrakcyjne nagrody w postaci koszulek i słodyczy. Dla tych, którzy nie posługują się aplikacją, w punkcie na Jarmarku czekać będą pomoce w formie drukowanej.

hewe

Podążaj śladami Heweliona
Wartością dodaną szlaku turystycznego Gdańskiego Lwa Heweliona jest bezpłatna aplikacja mobilna iLeo. Pobierając ją na jeden z dwóch systemów operacyjnych (iOS lub Android) i włączając funkcję Bluetooth w telefonie, użytkownik otrzymuje informacje od małego lwa. Jak to możliwe? Po zbliżeniu do każdej z rzeźb Heweliona, na ekranie telefonu wyświetla się komunikat w formie tekstu oraz pliku audio, poprzez które lew opowiada historię danego miejsca. Narracja prowadzona jest w taki sposób, by najmłodsi odbiorcy zdobyli jak najwięcej cennych informacji o Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.