Gra miejska i Festiwal Street Art

15 Sie

Do końca wakacji trwać będzie GRA MIEJSKA organizowana przez KOLEKTYW FORUM na obszarze Głównego i Starego Miasta. Pod hasłem #widzimysięnamieście już ponad 1000 osób bawiło się i poznawało życie uliczne dzisiejszego i dawnego Gdańska „na wesoło”. W Grę grają całe rodziny, pary, grupy, nastolatki i seniorzy!

Zabawa w odkrywanie ciekawostek związanych z gdańskimi ulicami miastem toczy się wokół 14 wybranych miejsc: mostków, baszt, bram i targów oraz znanych gdańskich postaci: na trasie trzeba zmierzyć się z Heweliuszem, Fahrenheitem, Panienką z okienka, Neptunem i Merkurym, Lwami gdańskimi i Babami Pruskimi!

Start i meta mieszczą się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39, gdzie Gracze otrzymują wydrukowaną mapę z oznaczonymi miejscami. Miejscom przypisane są zadania w formie pytań lub zagadek. Zadania są nie lada wyzwaniem, dlatego można śmiało korzystać z zestawu podpowiedzi na dedykowanym zabawie profilu na Facebooku. Na Graczy, którym uda się rozwiązać wszystkie zagadki, na mecie czeka nagroda.

Grze miejskiej towarzyszy Festiwal Street Art’u – znakomici artyści zrzeszeni w Kolektyw Forum stworzyli cztery instalacje przestrzenne, które Gracze będą mieli okazję poznać na trasie Gry: artyści Tomasz Górnicki, NeSpoon, Monstfur, SC Szymon i Seikon zainstalowali streetart’owe instalacje w kilku miejscach w Gdańsku: na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego, na elewacji Hotelu Hilton, na terenie Filharmonii Bałtyckiej oraz przy Złotej Bramie na Targu Węglowym.

Nową, dodatkową atrakcją jest ustawienie na Plaży Stogi przestrzennych liter o kształcie logo FORUM, będących jednocześnie placem zabaw dla małych i dużych plażowiczów. Można poleniuchować w hamaku lub się pogimnastykować w zależności od nastroju. Już wkrótce powstanie tam również strefa chillout’u i rozrywki – wszystkie nowinki Kolektyw Forum publikuje na FB i Instagramie.

Wydarzenie organizowane jest przez centrum rozrywkowo-handlowe FORUM GDAŃSK i Miasto Gdańsk pod Patronatem Prezydenta Pawła Adamowicza, partneruje mu Teatr Szekspirowski, Filharmonia Bałtycka, Instytut Kultury Miejskiej i Hotel Hilton. Kuratelę artystyczną nad festiwalem street art sprawuje Your Art Maison Gallery. Widzimy się na mieście!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.