Globe On Screen: Kupiec wenecki (KONKURS)

11 Paź

Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki Williama Szekspira „Kupiec wenecki”. Spektakl w reżyserii Jonathana Munbiego z cyklu „Globe On Screen w Multikinie” będzie można zobaczyć 13 października 2016 roku tylko w wybranych kinach sieci Multikino. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie!

Portia, bogata dziedziczka Belmont, stawia wyzwanie swoim zalotnikom. Zwycięzca wygra jej rękę, przegrany straci rękę i o wiele więcej. W Wenecji, epicentrum konsumpcji, spekulacji i długów, Bassanio pożycza pieniądze od swojego przyjaciela Antonio do sfinansowania swojej próby. Antonio z kolei bierze pożyczkę od lichwiarza Shylocka. Kredyt zostanie spłacony, kiedy statki Antonia wrócą do miasta. Ale jeśli statki nie wróci, a pieniądze nie zostaną zwrócone, Antonio przekaże Shylockowi funt swojego ciała. Statki nie wracają…

W jednym ze swoich najbardziej emocjonalnych tekstów, Szekspir przedstawia konkurujące ze sobą roszczenia tolerancji i nietolerancji, prawa religii i społeczeństwa, sprawiedliwości i miłosierdzia; natomiast w postaci Shylocka stworzył jednego z najsłynniejszych outsiderów teatru.

Autor: William Szekspir
Reżyseria: Jonathan Munby
Scenogrania: Mike Britton
Kompozytor: Jules Maxwell
Choreograf: Lucy Hind
Obsada: Stefan Adegbola, Michael Bertenshaw, Philip Cox, Scott Karim, Ben Lamb, Daniel Lapaine, Christopher Logan, Dominic Mafham, Brian Martin, Dorothea Myer-Bennett, Regé-Jean Page, Rachel Pickup, Jonathan Pryce, Phoebe Pryce, David Sturzaker.

Czas trwania: około 2 godz. 45 min. w tym jedna przerwa.

Przedstawienie zarejestrowano w Shakespeare’s Globe w 2015 roku z udziałem publiczności. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

O cyklu „Globe On screen”:
Cykl „Globe On Screen” to niepowtarzalna okazja by przenieść się w przeszłość, w czasy teatru elżbietańskiego, kiedy powstawały nieśmiertelne dramaty Williama Szekspira (1564–1616). Londyński teatr The Globe był artystycznym domem tego wybitnego dramaturga i to tam ukształtował się styl teatru elżbietańskiego. Dziś możemy przenieść się w czasie dzięki retransmisjom spektakli ze zrekonstruowanego The Globe – do Londynu przełomu XVI i XVII wieku.

„Globe On Screen” prezentuje inscenizacje dzieł dramatopisarza wszech czasów, Williama Szekspira, zarejestrowane z udziałem publiczności w zrekonstruowanym teatrze The Globe, w jakości HD & DD Surround. Zespół aktorski grający w tym budynku – gdzie zgodnie z elżbietańską tradycją nie ma dachu, więc gra się pod gołym niebem, a znakomita część widzów może zająć tylko miejsca stojące, tak jak to było w złotym wieku – stara się w swoich spektaklach oddać atmosferę londyńskiego teatru przełomu XVI i XVII stulecia. Zarówno gra aktorska, jak i użyte środki teatralne, mają nas przenieść w czasie i dać wyobrażenie, jak wówczas wyglądał teatri jakim językiem przemawiał do publiczności. Tak mogły wyglądać prapremiery sztuk, które na stałe weszły do światowego kanonu: „Hamleta”, „Burzy”, „Makbeta”, „Wesołych kumoszek z Windsoru”, „Miarki za miarkę”, „Komedii omyłek” czy „Juliusza Cezara”. Aktorzy grają w kostiumach wzorowanych na tych z epoki, dekoracje są uzależnione od architektury budynku, jego kształtu, a jedynym odstępstwem od zasad sprzed 400 lat jest to, że postaci kobiece grają kobiety, a nie – jak to było w czasach Szekspira i królowej Elżbiety I – mężczyźni.

13 października 2016 w kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w jedynej retransmisji tego genialnego spektaklu w ramach cyklu „Globe On Screen” w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Bilety:
38zł – normalny
32zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
28zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.)
25zł – bilet szkolny (dla grup zorganizowanych powyżej 30 uczniów)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. – pt. 9-17).

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz online.

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie do Multikina!

                  Kiedy po raz pierwszy zekranizowano „Kupca weneckiego”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (12 października) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KUPIEC WENECKI. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 12 października, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są podwójne zaproszenia do kina, ufundowane przez sponsora – Multikino Polska.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.