Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na podróż w czasie!

18 Maj

Już 20 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Teatr Szekspirowski zaprasza do XVII wiecznej Szkoły Fechtunku – elżbietańskiego pierwowzoru gdańskiego teatru – w której odbywały się zarówno spektakle teatralne, jak i ćwiczenia oraz turnieje szermiercze. Gwarantowana zabawa dla całej rodziny!

Przyjdź i dowiedz się:
– czym różni się dawny fechtunek od współczesnej szermierki sportowej,
– jakie rodzaje białej broni do nich służą – opowie o nich sam Wielki Fechmistrz Gdańskiej Szkoły Fechtunku Tadeusz Pagiński,
– jakie są związki Teatru Szekspirowskiego ze Szkołą Fechtunku.

Na wszystkie wydarzenia tego dnia wstęp jest wolny!

PARTNERAMI WYDARZENIA SĄ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 70 W GDAŃSKU ORAZ FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU.

Scena walki ze spektaklu Wesołe kumoszki z Windsoru/fot. Dawid Linkowski

W PROGRAMIE:

POKAZY SZERMIERCZE
20 maja 2017, godz.: 10:00 i 11:30
Prezentacja dawnej białej broni (miecz, rapier, szpada dworska, szabla, pałasz, dawny floret) i uzbrojenia rycerskiego oraz opowieść o historycznej i obecnej Gdańskiej Szkole Fechtunku – prowadzenie: fechmistrz Tadeusz Pagiński.

godz.: 10:20, 11:50, 13:00 i 14:30
Pokazy szermierki sportowej w wykonaniu nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 70 w Gdańsku oraz Fundacji Gdańska Szkoła Floretu.
Prezentacje dawnej broni, pokazy szermierki oraz zmagania uczestników warsztatów mogą Państwo oglądać przez cały dzień w godz. 10:00 – 15:45, zajmując miejsca siedzące na galeriach dla widzów. Wstęp na galerie w roli widza jest wolny i nie wymaga wcześniejszego zapisu.

WARSZTATY SZERMIERKI
20 maja 2017, godz.: 10:00, 11:30, 13:00 i 14:30
warsztaty prowadzone przez nauczycieli oraz uczniów SP nr 70 w Gdańsku (udział w prezentacji broni oraz pokazie szermierki, zajęcia sprawnościowe, podstawy postawy szermierczej, ćwiczenia w parach, walka na florety, zajęcia dla najmłodszych).

UWAGA:
Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem: bow@teatrszekspirowski.pl. W treści maila prosimy wpisać: Dni Otwarte UE.
Ilość miejsc ograniczona. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników warsztatów. Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą wziąć udział w warsztatach pod opieką osoby dorosłej.

ZWIEDZANIE TEATRU
20 maja 2017, godz.: 15:00, 16:15 – zwiedzanie teatru z przewodnikami (ilość miejsc ograniczona).

Fot. tyt.: Piotr Biedroń i Michał Jaros w Wesołych kumoszkach z Windsoru/Dawid Linkowski.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.