Finał Red Bull Air Race szczęśliwy dla Hannesa Archa (WIDEO)

28 Lip

W ten weekend w Gdyni odbył się czwarty przystanek tegorocznych Mistrzostw Świata Red Bull Air Race 2014. Zatoka Gdańska okazała się szczęśliwa dla Austriaka Hannesa Archa, który pokonał podniebny tor w najkrótszym czasie 1 minuty i 9 sekund, a wszystko to podziwiało na miejskiej plaży i bulwarze aż 700 tys. widzów.

Wielki finał weekendu Red Bull Air Race odbył się w niedzielę, kiedy niebie dominowali piloci klasy Master. O zwycięstwo walczyli: Hannes Arch, Nigel Lamb, Matt Hall i Kirby Chambliss. Wygrał Austriak Hannes Arch pokonując o 2 sekundy reprezentanta Wielkiej Brytanii Nigela Lamba. Na najniższym stopniu podium uplasował się Matt Hall z Australii. Publiczność mogła również zobaczyć w akcji Łukasza Czepielę, jedynego Polaka startującego w klasie pretendentów do klasy mistrzowskiej Challenger Cup.

WYNIKI W KLASIE MASTER
1. ARCH Hannes (Austria) – 12 pkt.
2. LAMB Nigel (Wielka Brytania) – 9 pkt.
3. HALL Matt (Australia) – 7 pkt.
4. CHAMBLISS Kirby (USA) – 5 pkt.
5. BONHOMME Paul (Wielka Brytania) – 4 pkt.

1. ARCH Hannes (Austria) – 42 pkt.
2. BONHOMME Paul (Wielka Brytania) – 29 pkt.
3. LAMB Nigel (Wielka Brytania) – 26 pkt.
12. GOULIAN Michael (USA) – 0 pkt.

Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race, w których startują najlepsi piloci świata, to zawody będące najczystszą postacią sportów motorowych, łączące prędkość, precyzję i umiejętności. Wykorzystując najszybsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują powietrzny tor nisko nad ziemią, manewrując pomiędzy napełnionymi powietrzem 25-metrowymi pylonami.