Royal Opera House na żywo: „Dziadek do orzechów” (KONKURS)

15 Gru

Multikino i British Council zapraszają na transmisję sezonu 2015/2016 Royal Opera House. 16 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zobaczymy balet „Dziadek do orzechów” – najbardziej znane dzieło Piotra Czajkowskiego. Mamy dla Was bilety! 

Royal Opera House to jeden z najważniejszych gmachów operowych w Londynie, znajdujący się w centralnej części miasta – w dzielnicy Covent Garden, siedziba Opery Królewskiej (The Royal Opera) i Królewskiego Baletu (The Royal Ballet). Do dziś Opera Królewska, obok takich teatrów jak Teatro alla Scala, Opera Wiedeńska, Gran Teatre del Liceu i Metropolitan Opera, należy do najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata, gdyż od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata. Na tej scenie występowało i występuje wielu polskich artystów, takich jak: Ewa Podleś, Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Aleksandra Kurzak.

W ramach transmisji na żywo, 16 grudnia o godz. 20:15 w Multikinie widzowie będą mieli okazję zobaczyć balet „Dziadek do orzechów”. Kiedy Aleksander Dumas (ojciec) przeczytał „Dziadka do orzechów i Króla Myszy” E.T.A Hoffmanna, nazwał go „najpiękniejszą baśnią”, natychmiast tłumacząc ją na francuski. Właśnie tę wersję przeczytali kompozytor Piotr Czajkowski i choreograf Marius Petipa i tak powstał słynny balet. Najpopularniejszy tytuł świata, którego premiera odbyła się w 1892 w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, natychmiast podbił serca widzów.

Czas trwania: ok 145 min. (w programie 1 przerwa)
Choreografia: Peter Wright w oparciu o Lwa Iwanowa
Muzyka: Piotr Czajkowski
Dyrygent: Boris Gruzin
Oryginalny scenariusz: Marius Petipa
Produkcja i scenariusz: Peter Wright
Scenograf: Julia Trevelyan Oman
Oświetlenie: Mark Henderson
Konsultant: produkcji Roland John Wiley

Obsada:

Balet Królewski
Klara – Francesca Hayward
Wieszczka cukrowa – Lauren Cuthbertson
Książę – Matthew Golding
Drosselmeyer – Gary Avis
Hans Peter (Dziadek do orzechów) – Alexander Campbell
Orkiestra Opery Królewskiej
Koncertmistrz – Peter Manning

Bilety do nabycia w kasach kin oraz online w następujących cenach: 40 zł – bilet normalny, 35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz seniorów), 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób).

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9.00-17.00):

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736

Multikino Gdynia, ul. Waszyngtona 21, tel.: 58 765 96 24, tel. kom.: +48 513 111 858

Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, tel.: 58 765 94 24, tel. Kom.: +48 513 111 984

UWAGA: Odpowiedz na proste pytanie konkursowe i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz!

W którym akcie baletu Księżniczka Klara wraz z Księciem wędrują przez Krainę Słodyczy?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (16 grudnia) do godziny 13.30. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – DZIADEK DO ORZECHÓW. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 16 grudnia, do godziny 13.30.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety przeznaczone do wyznaczonych przez sponsora, trójmiejskich kin sieci Multikino.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.