„Dary Ziemi” przywitają jesień

22 Wrz

Tradycyjnie plenerowy piknik rodzinny „Dary Ziemi” organizowany na gdyńskich Kolibkach przywita nadchodzącą jesień. Jest to okazja do zaopatrzenia domowych spiżarni w domowej roboty przetwory, ciasta, chleby i inne przysmaki. Tym razem w centrum kulinarnego zainteresowania znajdą się tradycyjne smaki i klimaty regionu Wielkopolski. Impreza rozpocznie się w piątek 23 i potrwa do niedzieli 25 września.

Na trzech przylegających do siebie polanach zostaną zlokalizowane stoiska wystawców oraz miejsca przygotowane z myślą o dodatkowych atrakcjach.

Na „Polanie Eko” będzie można zakupić produkty wytwarzane przez drobne gospodarstwa ekologiczne z całego kraju. Wśród nich na zainteresowanie zasługują miody i produkty pszczele oraz miody pitne z Warmii i Mazur, Kurpii, Białowieży, Podlasia, Małopolski, Zachodnio Pomorskiego oraz Wielkopolski. Miłośnicy ciast będą mogli skosztować sękaczy, andrutów i innych wyrobów waflowych z autorskich pracowni cukierniczych. Nie zabraknie także przetworów z owoców i warzyw, olei tłoczonych na zimno, soków, przypraw i ziół. Ponadto przygotowano stoiska z biżuterią z bursztynu, szkła i naturalnych kamieni oraz stylowe propozycje dla pań na jesień.

„Polana Biesiadna” kusić będzie stoiskami z tradycyjnymi specjałami z całej Polski. Będzie to również miejsce odpoczynku przy ogniskach, gdzie pieczone będą mięsa na rusztach oraz stoisk gastronomicznych oferujących różne polskie smaki. Tu też znajdować się będzie estrada, na której odbywać się będą występy muzyczne.

Miłośnicy ogrodów będą mogli zapoznać się z jesienną ofertą firm i szkółek ogrodniczych z Polski prezentowaną na „Polanie Ogrodowej” oraz poznać ofertę na aranżacje krzewów, drzewek ozdobnych i owocowych, roślin rabatowych, traw ozdobnych i innych. Ponadto będzie można zakupić meble i sprzęty do ogrodu a także dekoracje i ceramikę ogrodową.

W programie także:
– w sobotę 24 września o godz. 13.00 – ogłoszenie wyników konkursu Urzędu Miasta Gdyni „Gdynia w kwiatach” i wręczenie nagród laureatom,
– o godz. 15.00 – widowisko muzyczno-taneczne w wyk. Zespołu Pieśni i tańca „Wiwaty”
– w niedzielę 25 września o godz. 13.00 – widowisko i koncert muzyki Wielkopolski w wyk. Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty” z Pobiedzisk.

Dla dzieci przygotowano także przejażdżki na konikach i kucykach, warsztaty plastyczne i inne niespodzianki.

„Dary Ziemi” 23–25 września, godzina 10.00–18.00

Park Kolibki w Gdyni
Bilet wstępu: dorośli 6 zł , dzieci do lat 7 – wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.