BeZee – edukacyjne orzeźwienie ponownie w Gdańsku

19 Paź

Światowi eksperci, startupy edukacyjne i merytoryczna dyskusja w gronie ponad 300 nauczycieli, o tym, jak powinny wyglądać współczesne szkoły. To właśnie BeZee – konferencja organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk, która odbędzie się 15 listopada w Europejskim Centrum Solidarności. Tylko do końca października dostępne są wejściówki na wydarzenie w niższej cenie!

BeZee to dedykowana nauczycielom, edukatorom, trenerom i startupom międzynarodowa konferencja poświęcona nowym trendom w edukacji kreowanym przez nowe pokolenie – Generację Z. BeZee – Be Generation Z! / Bądź Generacją Z! to świetny sposób na zrozumienie przez edukatorów uczniów, bez których ich praca nie miałaby sensu. W pierwszej edycji wydarzenia wzięło udział 350 nauczycieli z całej Polski. Tegoroczna odsłona, odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, ponownie przyciągnie do Gdańska liderów kreatywnego nauczania.

BeZee to spotkanie dla edukatorów z pasją, którzy w codziennej pracy z uczniami, szukają nowych sposobów na to, aby zwiększać zaangażowanie młodych ludzi i wpływać na ich rozwój. To okazja do wysłuchania prelekcji, a także do udziału w dyskusji, która pomoże w poznaniu Generacji Z – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W gronie prelegentów znajdą się eksperci, tacy jak: Przemysław Staroń – psycholog, kulturoznawca, nauczyciel i specjalista w pracy z młodzieżą, którego umiejętność wykorzystania nowych technologii (w tym Snapchata) w edukacji nie umknęła uwadze polskiemu środowisku nauczycieli i mediom. Za to kolejna prelegentka – Maarit Rossi to nauczycielka matematyki, autorka licznych podręczników i jedna z 10 finalistów plebiscytu na najlepszego nauczyciela roku na świecie (Global Teacher Prize 2016). Gościem BeZee będzie także Kamila Sidor – współtwórczyni i dyrektor generalna Geek Girls Carrot – globalnej organizacji mającej na celu zachęcenie młodzieży do wyboru kariery w branży IT. Znalazła się na liście „New Europe 100” – liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oprócz ekspertów na scenie zaprezentują się także startupy edukacyjne, które tworzą rozwiązania i aplikacje łączące naukę z zabawą. To okazja do poznania nowości wchodzących na rynek, które pomogą zamienić naukę w pasję.

STARTER i Miasto Gdańsk zapraszają nauczycieli z całej Polski do Gdańska na wyjątkowe spotkanie z Generacją Z. II edycja BeZee odbędzie się 15 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Program wydarzenia, lista prelegentów i zapisy są dostępne na stronie: www.bezee.pl. Do 31 października nauczyciele i szkoły mogą kupić tańsze wejściówki w ofercie „early birds”.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata.  STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

Fot.tyt.: BeZee 2015.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.