Aplikacja Everytap zyskała nowego inwestora

7 Wrz

W parę miesięcy po odebraniu nagrody Mobile Trends Awards za najlepszy startup mobilny, wywodząca się z Trójmiasta aplikacja Everytap zyskała nowego inwestora. Jest to nowo powstały fundusz TVN Venture, który objął 40% udziałów spółki wraz z wsparciem medialnym. Inwestycja ma zapewnić dynamiczny rozwój produktu i wyjście na nowe rynki.

Siła technologii
Everytap jest platformą łączącą technologię beaconów z aplikacją mobilną, dzięki której użytkownicy mogą otrzymywać kontekstowe wiadomości, oferty i nagrody podczas zakupów lub wizyt w takich miejscach, jak restauracje, sale koncertowe czy stadiony.

Projekt oferuje brandom, lokalom gastronomicznym i rozrywkowym możliwość opracowania dedykowanych programów lojalnościowych i ofert promocyjnych, a także w pełni elastycznego zarządzania kampaniami marketingowymi skierowanym do ich gości. Everytap poza stałą obecnością w najciekawszych miejscach funkcjonuje też podczas wielu wydarzeń związanych z przestrzenią miejską – m.in. Gdynia Design Days, Traffic Design Festiwal czy Festiwal Piwa Hevelka, Slow Fest i Sopot od Kuchni.

Platforma Everytap jest jedną z pierwszych aplikacji tego typu na świecie, która wykorzystuje technologię beaconów, oferującą zupełnie nowe możliwości dotarcia i angażowania gości lokali w oparciu o mikrolokalizację. Aplikacja, działając w tle, rozpoznaje, który raz klient odwiedza dane miejsce i ile czasu w nim spędza. Wszystko odbywa się przy tym z troską o prywatność odwiedzających, a ich aktywności odblokowują atrakcje niedostępne dla innych.

ev1

W Polskę idziemy
Usługę Everytap uruchomiono w 2014 roku i działa już w 100 punktach Trójmiasta, gdzie korzysta z niej ponad 10 tys. zarejestrowanych i aktywnych użytkowników na systemach iOS oraz Android.

Everytap przygotowany jednak został nie tylko w polskiej, ale także angielskiej i hiszpańskiej wersji językowej. – Wyjście na świat jest wpisane w DNA naszego rozumienia biznesu – mówi Maciej Piwko, prezes spółki, a jako dowód podaje przykład obecnych działań w Gwatemali. – Kultura jedzenia i spędzania czasu na mieście w Gwatemali świetnie zgrywa się z wizją Everytap. Tutejsi użytkownicy aplikacji mobilnych, podobnie jak właściciele lokali, otwarci są na nowe technologie, podchodząc do nich z zaskakującym entuzjazmem – mówi Eduardo Morales odpowiedzialny za prowadzenie projektu w Ameryce Środkowej.

Twórcy przewidują, że Gwatemala, dzięki położeniu w pobliżu tak ogromnych rynków jak Meksyk, Brazylia i USA, będzie dla nich świetnym polem do testów i dalszego rozwoju. Równolegle do końca tego roku Everytap planuje zająć rynki największych miast w Polsce, poczynając od Warszawy i Wrocławia. Wsparcie promocyjne TVN powinno znacząco ułatwić proces skalowania projektu.

Inwestycja w przyszłość
TVN będzie jedynym inwestorem instytucjonalnym spółki, natomiast pozostała część udziałów pozostanie w rękach jej założycieli. Transakcja przewiduje, że udziałowcem przestanie być fundusz Black Pearls VC. Transakcja składa się z inwestycji gotówkowej oraz media for equity (M4E).

Komentując transakcję, Christian Anting (Członek Zarządu TVN ds. Digital i e-Commerce) powiedział: – Niezmiernie cieszymy się z tego, że zostaliśmy partnerem założycieli firmy Everytap i że będziemy wspierać jej dalszy rozwój. Mobilna technologia marketingowa i reklamowa to kluczowy element naszej strategii cyfrowej. Everytap łączy w sobie przekonujący model biznesowy, doskonałą realizację i znakomity zespół menedżerów. Dzięki TVN spółka będzie w stanie przyspieszyć swój rozwój w całej Polsce.

Dyrektor zarządzający Everytap, Maciej Piwko, powiedział: – Bardzo nas cieszy, że pozyskaliśmy takiego partnera, jak TVN. Wierzymy, że przyspieszy to rozwój naszej sieci, ale także pozwoli nam szerzej spojrzeć na możliwość wykorzystania naszych pomysłów i doświadczeń w innych kanałach. Uzyskane środki zostaną w całości wykorzystane na finansowanie rozwoju spółki. Bardzo ważny jest też dla nas pakiet medialny otrzymany od TVN, który ułatwi nam promocję aplikacji wśród użytkowników i pozwoli nam znacznie zwiększyć liczbę osób czerpiących z niej korzyści.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.