my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Zaskakujące atrakcje turystyczne w Czechach

Zaskakujące atrakcje turystyczne w Czechach

Czechy to bardzo przyjemny cel podróży do odwiedzenia. Z pewnością każdemu Czechy kojarzą się z Pragą, co jest oczywiście naturalne, ale to nie jedyne miasto warte zobaczenia. Atrakcje turystyczne w Czechach to nie tylko zabytki i piękne widoki to również literatura i pyszne jedzenie, które każdemu przypadnie do gustu.

Sky Bridge 721, czyli atrakcje turystyczne w Czechach przy granicy polskiej

Jeżeli jesteśmy spragnieni przepięknych, zapierających dech w piersi widoków to koniecznie należy udać się na Sky Bridge 721. Jest to najdłuższy wiszący most na całym świecie, z którego jesteśmy w stanie zobaczyć kadry jak z filmu. Jego długość to 721 metrów, a wysokość to aż 95 metrów ulokowanych nad doliną górską. Wrażenia zostaną na długo. Atrakcje turystyczne w Czechach przy granicy polskiej to nie tylko ten zadziwiający most. Skały tuplickie to kolejna atrakcja blisko granicy polskiej. Jest to fragment gór stołowych, znajdujący się około 30 km od Polski. Naszym oczom ukażą się zatopione w drzewach skały, przygotowane idealnie na piesze wędrówki. Miejsca zostały opisane, by każdy, kto je odwiedzi, mógł zapoznać się z ich historią.

Most Karola

Franz Kafka i Praga – atrakcje związane z twórczością Franza Kafki

To, co jest wyjątkowe w Pradze to wybitny pisarza Franz Kafka. Swoje życie spędził właśnie tutaj, więc w jego twórczości niekiedy widać nawiązania do tego czeskiego miasta. Atrakcje turystyczne w Pradze, w których czuć ducha pisarza to zdecydowanie Muzeum Franza Kafki. Poznamy w nim nie tylko jego życiorys, ale przede wszystkim będziemy mogli zobaczyć listy, pamiętniki, rysunki i pierwsze wydania jego książek. Dla miłośników literatury będzie to istny raj. Spacerując po czeskiej Pradze, zobaczymy również jedenastometrową rzeźbę przedstawiająca głowę Kafki, składającą się z 42 obrotowych paneli. Ciekawe widowisko, które warto zobaczyć.

Atrakcje turystyczne w Czechach — Złota Uliczka

Najważniejszym miejscem związanym z czeskim pisarzem jest Złota Uliczka, mieszcząca się z Zamku Praskim. W domu pod numerem 22 mieszkał Franz Kafka wraz ze swoją siostrą. Mimo że mieszkali tam przez krótki okres, miejsce wypełniło się duchem pisarza.

Wyjątkowe atrakcje turystyczne w Czechach

Będąc w Czechach, koniecznie trzeba zajrzeć do Zamku Praskiego lub jak kto woli Zamku na Hradczanach. Jest to największy zamek na całym świecie, ponieważ jego powierzchnia to aż 70 tysięcy metrów kwadratowych.

Możemy się już domyślać, że jego zwiedzanie będzie zaliczane do bardzo długich. Możemy podziwiać tam pałace i liczne kościoły. Bazylika św. Jerzego, wspaniały pałac Królewski, Kaplica Wszystkich Świętych, katedra św. Wita to atrakcje turystyczne w Czechach, które zachwycą. Droga prowadząca do zamku również jest nietuzinkowa. Mowa tutaj o Moście Karola. Powstał w XIV wieku.  Jego długość to 516 metrów. Zdobiony licznymi rzeźbami, których w sumie jest aż trzydzieści, po piętnaście z jednej i z drugiej strony.  Zachwyca turystów, a przede wszystkim przyciąga ich do oglądania tej nietypowej atrakcji turystycznej w Czechach. 

Udostępnij