The Esthetics: nie startujemy z pozycji debiutantów (KONKURS)

11 Mar

Mówią o sobie, że są „świeżym, gdyńskim oddechem na spoconym karku polskiej estrady”. The Esthetics, bo o nich mowa, wydali właśnie debiutanckie EP, na które złożyło się pięć żywiołowych, garażowych numerów. Z tej okazji rozmawiamy z reprezentacją zespołu: wokalistą Iwo … Read More »

Logophonic: nieograniczone możliwości

15 Gru

Muzyka, którą wykonują, przyciąga nie tylko świetnymi melodiami, ale również minimalistyczną aranżacją. Z duetem Logophonic, czyli Krzysztofem Stachurą i Maciejem Szkudlarkiem, autorami wydanej właśnie „Borderline”, rozmawiamy o najnowszym albumie, działalności wydawnictwa Music is the Weapon i piosenkowej lingwistyce.

Judy’s Funeral: Nie jesteśmy smutasami

12 Sie

Chociaż na ich czołach w ostatnim czasie pojawiły się nalepki z napisem „polskie A Place to Bury Strangers”, muzyka, którą wykonują, powinna zainteresować nie tylko miłośników grupy z Nowego Jorku. Przed Wami dumni uczniowie My Bloody Valentine i reprezentanci shoegaze’owego … Read More »

Trupa Trupa: radosny mrok (WIDEO)

28 Kwi

„++” to najnowszy album Trupy Trupy, twórców jednego z najgłośniejszych trójmiejskich debiutów ostatnich lat. O przewrotnych kompozycjach, w których gorycz miesza się z ironią rozmawiamy z Grzegorzem Kwiatkowskim, gdańskim poetą, autorem tekstów i wokalistą zespołu.