Gdyńskie święto studentów znowu pozytywnie zaskoczyło

19 Maj

Ten Typ Mes, Pokahontaz, Indios Bravos, Bracia Figo Fagot – te gwiazdy mogliśmy usłyszeć w miniony weekend podczas Gdyńskiego Festiwalu Kultury Studenckiej Delfinalia 2015. Tłumy młodych ludzi zjechały na kampus Akademii Morskiej, by wspólnie móc celebrować swoje święto.

Kultura na krawędzi – za nami Sopot Fringe Festiwal (FOTO)

1 Lip

Strefa mody – Shop Local!, performance, potańcówka łącząca pokolenia, koncerty oraz… wrestling – to tylko kilka z atrakcji w ramach Sopot Fringe Festiwalu, który odbył się w miniony weekend.

Gitara i folk, czyli Ucho na czerwiec

16 Cze

18 i 27 czerwca gdyński klub muzyczny Ucho zaprasza wszystkich na dwie imprezy pełne dobrych brzmień. PMGuitar Gig III i Folkowa Noc Kupały to dwie obowiązkowe pozycje na koncertowym rozkładzie jazdy w czerwcu.

Psycho Tramwaj – Komunikacja miejska na wesoło (FOTO)

14 Cze

Muzyka, mnóstwo wesołych ludzi i dużo przydatnej wiedzy – wszystko w oldschoolowym tramwaju jeżdżącym po całym Gdańsku. W wyjątkowo niepechowy piątek, 13 czerwca, odbyła się kolejna już edycja imprezy Psycho Tramwaj.

Dorta Jagić z Chorwacji Europejską Poetką Wolności 2014

23 Mar

Poetka z Chorwacji, została laureatką Nagrody Literackiej Europejski Poeta Wolności w 2014 za tom pt. „Kanapa na rynku” (2011). Jury w uzasadnieniu podkreśliło, mocno obecną w twórczości Dorty Jagić, afirmację wolności kobiety. Poetka otrzymała statuetkę oraz nagrodę w wysokości 100 … Read More »

Marzę o Nowym Jorku. Wywiad z Martyną Wędzicką

19 Sty

15 stycznia w gdańskim pubie Bruderschaft miała miejsce wystawa zatytułowana Regres autorstwa Martyny Wędzickiej. Studentka grafiki, zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, opowiada nam o niesamowitej pasji, pomysłach „podniesionych” z chodnika, licznych sukcesach i życzeniach na najbliższy rok. Zapraszamy … Read More »

Uwikłani w (PL)eć. Czy Polska jest kobietą?

6 Sie

Zaglądanie pod spódnicę narodowemu imaginarium nie należy do najbezpieczniejszych. Szczególnie w kraju, gdzie wciąż prym wiodą podsycane fanatyzmem informacje o tym, że katastrofa smoleńska była zaplanowaną zasadzką, premier zjadł gofra, a news dnia dotyczy matki tragicznie zmarłego dziecka, która zarabia, … Read More »