Zostań jurorem EFA i wybierz najlepszy film

24 Mar

Interesujesz się kinem i chcesz dołączyć do europejskiego jury? Gdyńskie Centrum Filmowe szuka chętnych w wieku od 13 do 14 lat, którzy znają język angielski i chcieliby wziąć udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 2021. Wydarzenie odbędzie … Read More »

Sfotografuj ECS i weź udział w konkursie

11 Mar

Europejskie Centrum Solidarności zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym EUROPA ZACZYNA SIĘ TUTAJ! Zgłaszać można fotografie miejsc oznaczonych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego (ZDE) lub wydarzeń, które się w nich odbyły. Ważna jest także osobista historia związana z fotografią. Zgłoszenia trwają … Read More »

Gdański Konkurs Filmowy „Czytamy – nagrywamy”

8 Mar

Rada Miasta Gdańska oraz Pałac Młodzieży zapraszają uczniów gdańskich szkół podstawowych (klas VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie, którego celem jest promocja czytelnictwa, zachęcenie dzieci i młodzieży do celebrowania Światowych Dni Książki, a także umiejętnego wykorzystania urządzeń multimedialnych … Read More »

„Kapitan. Film o Krzysztofie Baranowskim”

18 Lut

Od najbliższego piątku, 19 lutego, w trójmiejskich kinach będzie można obejrzeć film dokumentalny pt. „Kapitan”, opowiadający o naszym legendarnym żeglarzu – Krzysztofie Baranowskim. Scenarzystą i reżyserem filmu jest mieszkaniec Gdyni – Kryspin Pluta, który przez blisko rok towarzyszył z kamerą … Read More »