Tydzień Chorwacki w GTS odwołany!

5 Paź

Tydzień Chorwacki w ramach cyklu Teatry Europy i Świata, organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense w partnerstwie z Ambasadą Chorwacji w Polsce oraz Ministerstwem Kultury Chorwacji, wspólną decyzją organizatorów nie odbędzie się w planowanym terminie 9–14 października … Read More »

Podwójne „Platynowe Lwy” na 45. FPFF

14 Wrz

Dwóch twórców, dwa odmienne nurty w polskiej kinematografii. „Platynowe Lwy”, nagroda Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych przyznawana ludziom filmu za całokształt twórczości, trafią w tym roku do dwóch wybitnych reżyserów: Andrzeja Barańskiego i Feliksa Falka. Święto polskiego filmu w grudniu w … Read More »

Olga Tokarczuk w Gdańsku!

25 Sie

W poniedziałek, 31 sierpnia, w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020. Laur odbierze irlandzka poetka Sinéad Morrissey, oraz jej tłumaczka, Magdalena Heydel. Wydarzenie uświetni opera „Ahat ilī – siostra bogów” do … Read More »

Nowości podczas hybrydowej edycji festiwalu Literacki Sopot

13 Sie

Nowe cykle – Debiuty i (Nie)pamięć, nowe miejsca – Hipodrom i Łysa Góra, premiery książkowe, godzina wolnego czytania czy aukcja na rzecz pisarzy to nowości tegorocznej kanadyjskiej edycji festiwalu Literacki Sopot, który rozpocznie się już 20 sierpnia!