Nowości podczas hybrydowej edycji festiwalu Literacki Sopot

13 Sie

Nowe cykle – Debiuty i (Nie)pamięć, nowe miejsca – Hipodrom i Łysa Góra, premiery książkowe, godzina wolnego czytania czy aukcja na rzecz pisarzy to nowości tegorocznej kanadyjskiej edycji festiwalu Literacki Sopot, który rozpocznie się już 20 sierpnia!

Nagrody dla polskiego dramatu we wrześniu

3 Sie

Znamy szczegóły finału 13. edycji konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Laureata tego najważniejszego wyróżnienia dla polskich dramatopisarzy poznamy 27 września. Wcześniej, z udziałem publiczności, odbędą się czytania i szkice sceniczne najlepszych sztuk. Interpretacje finałowych dzieł zaprezentują aktorzy Teatru Miejskiego w … Read More »

Przeżyj filmową przygodę ze światowymi dokumentami

30 Lip

Festiwal Millennium Docs Against Gravity po raz kolejny zawita do Gdyni. Od 9 do 18 września nasze miasto stanie się stolicą światowego dokumentu. Każda osoba powyżej 16. roku życia może się zaangażować i dołączyć do zespołu tworzącego to filmowe święto. … Read More »

Młode pokolenie mówi: Ziemia nie należy tylko do nas!

30 Cze

Wydawnictwo Nowa Era publikuje wyniki ogólnopolskiej ankiety przeprowadzonej wśród uczniów szkół podstawowych. Dzieci apelują w niej: troszczmy się bardziej o zwierzęta, szanujmy je i zacznijmy dbać o środowisko naturalne. Inaczej doprowadzimy do zagłady życia na Ziemi!

Kino po zachodzie słońca. Teatr Leśny we Wrzeszczu

23 Cze

„Kino po zachodzie słońca” to nowy cykl seansów plenerowych w Gdańsku w „Teatrze Leśnym” we Wrzeszczu. W czasie po pandemii wszyscy potrzebujemy możliwości spotkania ze znajomymi i obcowania z kulturą. Las wydaje się bezpiecznym miejscem na tego typu imprezy. Repertuarowo czeka … Read More »

#CZASNAGDAŃSK

19 Cze

Coś się kończy, coś zaczyna. Nie można oprzeć się wrażeniu, że dla znanych i lubianych gdańskich atrakcji nadszedł czas na „nowe rozdanie”. Najciekawsze, ikoniczne gdańskie obiekty, do których użytkownicy Gdańskiej Karty Mieszkańca mają raz w roku bezpłatne wejście, czekają. To … Read More »