Znamy składy drużyn na turniej Polska 2019

16 Maj

Na osiem dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 poznaliśmy ostateczne składy drużyn na ten turniej, co jest kolejnym milowym krokiem w stronę jego inauguracji.

504 piłkarzy zostało powołanych do 24 reprezentacji i będą podążać śladami takich gwiazd jak Diego Maradona, Lionel Messi, Paul Pogba i wielu innych, którzy po raz pierwszy pokazali się światu właśnie na takim mundialu. Wszystkie oczy będą teraz zwrócone na Polskę, aby przekonać się kto z Pokolenia 2019 pójdzie śladami wymienionych wcześniej znakomitości.

Spodziewamy się turnieju na bardzo wysokim poziomie, ponieważ w składach są gracze, którzy już biorą udział w wielkiej piłce, w najlepszych ligach świata, są też tacy, który zdążyli wystąpić w seniorskich reprezentacjach. Oczekuję otwartej, dużej rywalizacji, bo wiele zespołów ma ambicje i możliwości, aby zajść daleko, co uczyni ten turniej jeszcze bardziej ekscytującym –powiedział Zvonimir Boban, Sekretarz Generalny FIFA do spraw Futbolu, który kiedyś sam wygrał taką imprezę – było to z kadrą Jugosławii w 1987 roku.

Chile 1987 było jednym z najważniejszych momentów mojej kariery i jestem przekonany, że wielu piłkarzy będzie mogło tak powiedzieć o turnieju Polska 2019. Polska będzie fantastycznym gospodarzem. PZPN, który obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia, na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem, legendą futbolu, pracował bardzo ciężko, aby zorganizować świetny turniej we współpracy z FIFA – dodał.

Aby zobaczyć składy wszystkich drużyn wejdź na oficjalną stronę turnieju dostępną pod linkiem pl.fifa.com . Tam również najświeższe wywiady, informacje i treści wideo o turnieju Polska 2019.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.