Żeglarskie atrakcje dla gdańszczan i turystów

4 Maj

Mające już kilkunastoletnią tradycję Gdańskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego jest świętem żeglarzy i motorowodniaków. To również okazja dla mieszkańców Trójmiasta do bliższego poznania tematyki wypoczynku i sportu wodnego. Program imprezy zaplanowanej na 6 maja 2017 r. jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych.

Organizatorzy wydarzenia – Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z partnerami – poprzez widowiskową paradę jednostek na Motławie oraz inne atrakcje, chcą przybliżyć lokalnej społeczności atrakcyjny sposób rekreacji i spędzania wolnego czasu – na wodzie i pod żaglami.

Program imprezy jest niezwykle bogaty i różnorodny, skierowany zarówno do najmłodszych, jak też do starszych. Na Targu Rybnym będzie można odwiedzić miasteczko żeglarskie ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz tegoroczne wydarzenia żeglarskie. Również w pobliżu Targu Rybnego warto będzie obejrzeć widowiskowe, symulowane akcje ratownictwa wodnego oraz efektowny pokaz flyboard. 

Program imprezy:

13:00 – 14:00 Regaty optymistów
14:00 – 14:20 Pokaz ratownictwa wodnego – Kąpielisko Morskie Gdańsk
14:30 – 15:15 Parada jednostek na Motławie, recital orkiestry MOSG
15:30 – 15:45 Otwarcie oficjalne – hymn w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
15:45 – 16:15 pokaz flyboard
16:20 – 17:45 koncert zespołu Spinaker oraz Rockaway
Poczęstunek dla załóg zapewnia firma SCANDINAVIA

Informacje: sportgdansk.pl/otwarcie-sezonu-zeglarskiego.

Wyścig o Puchar Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2017
Gdańska Federacja Żeglarska i Jachtklub Stoczni Gdańskiej zapraszają na tradycyjny wyścig na odcinku Górki Zachodnie – Nowy Port. Jest to impreza towarzysząca Gdańskiemu Otwarciu Sezonu Żeglarskiego. Zasady udziału załóg są proste: w sobotę 6 maja 2017 pomiędzy godz. 10.00 a 10.15 należy przekroczyć linię startu na Wiśle Śmiałej w okolicy przystani GOS w Górkach Zachodnich (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a następnie tak szybko, jak to możliwe przekroczyć linię mety pomiędzy pławami N10/N12 po wschodniej stronie toru wodnego w Nowym Porcie.

Puchar jest tylko jeden i zdobędzie go załoga najszybszego jachtu na tej trasie. Puchar zostanie wręczony na pokładzie zwycięskiego jachtu przy ceremonii Otwarcia Sezonu, czyli około godziny 15.00. Odrębny wyścig wyruszy z Gdyni, z metą i dekoracją zwycięzców w tym samym miejscu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.