Wystartowały zapisy na VII edycję Biegu Morskiego Komandosa!

16 Sty

Zbliża się kolejna, już VII edycja legendarnego Biegu Morskiego Komandosa. Zapisy rozpoczęły się na początku roku – 3 stycznia 2016 o godz. 12:00. Podobnie jak w ostatnich latach, listy startowe na zawody zapełniły się w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia zapisów!

Zainteresowani udziałem w VII edycji Biegu Morskiego Komandosa mogą wybierać spośród sześciu kategorii, w tym dwóch nowych, które powstały w odpowiedzi na preferencje uczestników. Miłośnicy mocnych doznań w militarnym klimacie tradycyjnie mogą wystartować w kategorii Hard lub jeszcze mocniejszym wariancie – Hard historyczny – którego dodatkowym utrudnieniem jest godzina startu wyznaczona na 4:40. Oba biegi na odcinku 21 km, w bardzo urozmaiconym terenie z odcinkiem wodnym, plażowym oraz licznymi przeszkodami w postaci koryt rzecznych, kanałów i słynnej „Katorgi”.

komandos2

Amatorom imprez sportowych, którzy zaczynają przygodę z biegami terenowymi, ale także tym, którzy lubią rozwinąć prędkość na krótszym dystansie, polecany jest pakiet Sprint i nową kategoria – Sprint historyczny. Wymagająca, aczkolwiek krótsza, bo wynosząca 11 km trasa, do pokonania w stroju sportowym lub – w przypadku wersji historycznej – w umundurowaniu.

Wiemy, że nic tak nie łączy jak wspólna przygoda, dlatego w VII edycji proponujemy do wyboru dwie kategorie zespołowe: Team i Team sprint. Team to 4-osobowy zespół, biegnący na dystansie 21 km w pełnym umundurowaniu z 20-kilogramową atrapą moździerza. Team sprint to połowa dystansu, czyli 11 km do pokonania w 2-osobowych zespołach, w dowolnym stroju z 10-kilogramowym obciążeniem – mówią organizatorzy BMK. – Miło nam zaobserwować coraz więcej kobiet na listach startowych. Ten bieg jest także dla nich, a doświadczenia z poprzednich edycji pokazują, że Panie świetnie dają sobie radę i są zachwycone całym wydarzeniem. Z radością informujemy, że w związku z tym przewidujemy wyróżnienie Pań w osobnej klasyfikacji na podium – dodają.

komandos3

Jest w czym wybierać! Każdy kto chce sprawdzić się na bardzo terenowej trasie z pewnością znajdzie odpowiednią dla siebie kategorię. Nowe kategorie to jednak nie wszystko co zostało przygotowane. Fani Biegu Morskiego Komandosa, którzy startują w każdej edycji, a także amatorzy terenowych biegów mogą liczyć na nowe, oryginalne i niepowtarzalne przeszkody. Jedno jest pewne – uczestnicy na pewno nie będą mogli narzekać na brak wrażeń!

O BIEGU MORSKIEGO KOMANDOSA

Bieg Morskiego Komandosa to najbardziej ekstremalny bieg terenowy w Polsce, który mocno i na stałe wpisał się do kalendarza imprez biegowych. Impreza organizowana jest przez Adventure Park Gdynia Kolibki, JW Formoza oraz przy współpracy ze strategicznym partnerem jakim jest Miasto Gdynia. Wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona sportowego oraz militarnego, czyli żołnierzy, biegaczy oraz twardzieli i twardzielek, gotowych spróbować swoich sił na bardzo terenowej trasie urozmaiconej licznymi przeszkodami. Niezwykłe walory terenowe Gdyni – plaża, morze, morenowe wzgórza poprzecinane licznymi potokami, połączone z zadaniami specjalnymi z selekcji do jednostek specjalnych oraz niekonwencjonalne pomysły organizatorów, czynią z BMK wydarzenie unikatowe.

komandos4

Dzięki podziałowi na zróżnicowane kategorie biegowe, impreza przyciąga i integruje rzesze amatorów biegania na wielu poziomach zaawansowania. Impreza ma duży wydźwięk medialny, dzięki czemu z powodzeniem dociera do szerokiego grona osób zainteresowanych tematyką.

Ideą powstania projektu było uczczenie pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego poprzez popularyzację trudnych biegów terenowych, a także kontynuację akcji charytatywnej – część wpisowego przekazywana jest na wsparcie poszkodowanych komandosów.

Źródło fot.: Materiały prasowe – poprzednia edycja BMK

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.