Wystartowały zapisy do MTB Gdynia Maraton 2015!

16 Wrz

Do 5 października można zapisywać się na MTB Gdynia Maraton 2015. Trasa zawodów będzie przebiegała przez malowniczy Trójmiejski Park Krajobrazowy, a start i meta zostaną zlokalizowane przy Stadionie Miejskim w Gdyni. Początek rowerowych zmagań 17 października.

Kolarstwo górskie dla każdego
MTB Gdynia Maraton 2015 to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na górskich trasach i leśnych drogach. Przewyższenie czyli różnica wysokości jednej pętli w kategorii OPEN to aż 114 metrów, dzięki czemu nad Bałtykiem będzie można poczuć się jak w górach. Każdy uczestnik będzie musiał posiadać własny kask ochronny.
Trasa wytyczona przez Gdyńskie Centrum Sportu co roku przyciąga setki amatorów, ale też czołowych polskich zawodników MTB – w 2014 roku wyścig na najdłuższym prestiżowym dystansie wygrał Bartosz Banach, zwycięzca Pucharu Polski 2013.

MTB
Fot.: gdyniasport.pl

 

– Wyścigi MTB w Gdyni są po to, aby każdy mógł spróbować swoich sił w kolarstwie górskim. Zawodnicy podczas samego wyścigu mogą zdecydować z jakim dystansem chcą się zmierzyć. Tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to wspaniałe miejsce nie tylko do wypoczynku, ale również aktywnej rywalizacji – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Miłośnicy dwóch kółek w każdym wieku będą rywalizować aż na 7. dystansach.

Najważniejsze informacje:
data wydarzenia: 17 października
start/meta: Stadion Miejski w Gdyni
przebieg tras: Trójmiejski Park Krajobrazowy
długość pętli OPEN: 25 km
przewyższenie: 114 m
ilość uczestników w 2014 roku: 446

Trasę kategorii OPEN można sprawdzić już dziś TUTAJ.
Trasa OPEN – 1 pętla 25 km

Tak było rok temu – wideo MTB Gdynia Maraton 2014

Fot.tyt.: gdyniasport.pl

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.