Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego w Sopocie

6 Sie

Już w najbliższy weekend, na terenie Hipodromu Sopot, zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego 2015. Mistrzostwa odbędą się w ramach Zawodów Międzynarodowych, podczas których zobaczymy reprezentantów kilkunastu krajów z całego świata. 

Jak zwykle na zawodach w Sopocie liczba zgłoszonych par jest imponująca. Przez cztery dni (6-9 sierpnia) przez nadmorski hipodrom przegalopuje blisko 200 koni. W samych „trzech gwiazdkach” (CIC3*) – najtrudniejszym i najbardziej wymagającym konkursie zawodów – wystartuje ponad 40 par. Ten konkurs wyłoni również Mistrza Polski.

O tytuł walczyć będzie 10 najlepszych polskich jeźdźców w tej konkurencji: Majchrzak Magdalena, Jacek Gałczyński, Jacek Jeruzal, Łukasz Kaźmierczak, Mariusz Kleniuk, Wiesław Nowak, Kamil Rajnert, Paweł Spisak, Artur Społowicz i Paweł Warszawski.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego rozpocznie się już w czwartek (6 sierpnia). Jako pierwsi na Hipodromie Sopot pojawią się zawodnicy startujący w ramach CNCL. Piątek (7 sierpnia) to z kolei pierwsze próby terenowe.

Tradycyjnie najbardziej widowiskowym dniem będzie sobota (8 sierpnia), kiedy na crossie pojawią się zawodnicy startujący w najwyższych konkursach. W niedzielę (9 sierpnia) wielki finał i ostateczne rozdanie kart w ramach tegorocznych Mistrzostw Polski.  Gorąco zachęcamy Państwa do spędzenia tego weekendu z nami – zaprasza Agnieszka Kopka z  Fundacji Horse Sport.

Wstęp na zawody jest wolny. Dla kibiców obserwujących Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego 2015 teren sopockiego Hipodromu czynny będzie w godzinach od 9.00 do 17.00.

wkkw

 

>>ZOBACZ TAKŻE: Sopockie zawody CSIO 5* zakończone (WIDEO)<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.