Więcej niż kluby (wideo)

20 Cze

Kiedy Real gra z Barcą, w Hiszpanii wyludniają się ulice, a zapełniają puby. W Sopocie podczas Gran Derbi co prawda ulice nie opustoszały, ale niektóre lokale buzowały jak wulkany podczas erupcji.

Ponad dwustu fanów Realu Madryt, zrzeszonych w Aguila Blanca – jedynym oficjanym fanklubie Królewskich w Polsce, zwany peñą, wzięło udział w XIII Ogólnopolskim Zlocie, który zwieńczyło wspólne oglądanie w sopockim Złotym Ulu „El Clasico”. Każdy z nich, jak głosi witryna internetowa Aguila Blanca, ma obowiązek szerzyć ideę madridismo.

O ile Aguila Blanca jako peña istnieją zaledwie od 2010 roku, o tyle cules Barcy mogą się pochwalić znacznie dłuższym stażem. Pod względem liczby członków biją „madrytczyków” na łeb na szyję i mimo, że nie organizowali w Sopocie zlotu, stawili się licznie w Pick’n Rollu, gdzie Gran Derbi i inne mecze blaugrana oglądają regularnie.

Dla jednych i drugich Barca i Real to „coś więcej niż kluby”. Ich kibicowska aktywność nie ogranicza się jedynie do dopingowania swich ulubieńców przed telewizorami czy na Nou Camp i Santiago Bernabeu.

Wiele wyjaśni materiał wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.