Wannado. Festiwal Sportu dla Dzieci

11 Wrz

17 września 2017 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku odbędzie się po raz drugi w historii festiwal sportu dla dzieci Wannado.

Projekt Wannado to międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana w Czechach przed siedmioma laty. Założenie jest bardzo proste – zaproszenie dzieci w różnym wieku wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Odwiedzając stanowiska przygotowane wspólnie przez organizatora i kluby sportowe dzieci będą mogły poznać daną dyscyplinę i uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić je do uprawiania sportu.

W zeszłym roku zorganizowaliśmy festiwal po raz pierwszy w Polsce i tylko w jednym mieście. Jednak po tym co zobaczyliśmy w Katowicach decyzja mogła być tylko jedna – rozszerzamy projekt w 2017 roku – cieszy się Arkadiusz Pilarz, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Do Katowic, na obiekty Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przyjechało rok temu 60 klubów sportowych Śląska i Zagłębia reprezentujących aż 50 dyscyplin sportowych. Stanowiska przygotowane przez kluby odwiedziło ponad 3000 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Kluby wspaniale podeszły do inicjatywy, dlatego w tym roku festiwal odbędzie się nie tylko w Katowicach.

Rozpoczynamy już w sobotę 9 września we Wrocławiu, spotkamy się także w Gdańsku, dzień po wydarzeniu w Katowicach. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki Fundacji LOTTO, która mocno zaangażowała się w projekt. We wszystkich miastach będziemy gościć na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, które dysponują najlepszą infrastrukturą do organizacji tego typu wydarzeń – podkreśla Pilarz. I dodaje: – Udział w gdańskiej edycji festiwalu potwierdziło kilkadziesiąt klubów sportowych. Zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt różnych dyscyplin od tak popularnych jak piłka nożna, siatkówka, pięciobój nowoczesny, lekkoatletyka, motocross, żeglarstwo po te mniej znane jak capoeira. Będą także konkursy z nagrodami, a przede wszystkim dużo radości i znakomitej zabawy. Każdy młody człowiek, który do nas przyjdzie, znajdzie coś dla siebie.

Festiwal sportu dla dzieci Wannado potrwa od 11:00 do 17:00 na obiektach AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku przy ul. Kazimierza Górskiego 1. Wstęp jest bezpłatny. Dla pierwszych 1000 dzieciaków, które odwiedzą strefę festiwalową został przygotowany pakiet młodego sportowca.

Foto: Pierwsza edycja festiwalu Katowice 2016.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.