W Redłowie otwarto plac Street Workout

3 Lut

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają ćwiczyć na świeżym powietrzu! Pod koniec stycznia otwarto Plac Street Workout w Redłowie i już można z niego korzystać. To jeden ze zwycięskich projektów w II edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Antoni Brzeski, pomysłodawca powstania Placu Street Workout, mówi tak: – To miejsce służy do treningu z wagą własnego ciała, można tu ćwiczyć m.in. pompki czy podciąganie. Oczywiście, to tylko dwa przykłady z tysiąca możliwości. Z placu korzystać mogą zarówno początkujący, jak i najbardziej doświadczeni.

Plac Street Workout znajduje się na końcu ulicy Kopernika, na polance koło grilla i placu zabaw. Z urządzeń zamontowanych w tym miejscy już można korzystać, ale jak zdradza Antoni Brzeski, huczne otwarcie obiektu zaplanowano na kwiecień. Już wiadomo, że odbędą się pokazy ćwiczeń.

Zgłoszony do II edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego projekt „Budowa Placu Street Workout od FlowParks” wygrał w dzielnicy Redłowo, zdobywając 936 głosów. Inwestycja zakładała montaż drążków, poręczy, kół gimnastycznych, lin do wspinaczki, drabinek oraz ławeczki do ćwiczeń. Całość miała ostać posadowiona na podłożu z płyt EPDM (ok. 150 m kw) oraz nawierzchni zapewniającej amortyzację podczas ewentualnego upadku.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 112 512,86 zł.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.