Turkusowa fala zaleje Kaszuby. W niedzielę Gran Fondo Gdynia

30 Maj

Już w niedzielę odbędzie się druga edycja wyścigu kolarskiego dla amatorów – Gran Fondo Gdynia. Niemal 1200 zawodników z 20 krajów będzie rywalizować na dwóch dystansach: Gran Fondo (134 km) oraz Medio Fondo (80 km). Start o godzinie 8:00! Obie trasy wiodą przez malownicze ścieżki Kaszub. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na uczestników, kibiców, a także z jakimi utrudnieniami w ruchu możecie się spotkać.

Trasy kolarskiego wyścigu z morza i marzeń zostały poprowadzone drogami Pomorza, znanych kolarzom z pierwszej edycji. Start i meta zawodów niezmiennie na Skwerze Kościuszki.

Mogę z dumą powiedzieć, że wyścig Gran Fondo Gdynia, został doceniony przez środowisko kolarskie. W tym roku odnotowaliśmy prawie czterokrotny wzrost liczby uczestników w stosunku do ubiegłorocznej edycji, co dobrze rokuje na przyszłość. Silna obecność zawodników z zagranicy upewnia nas, że rozwijamy się w dobrym kierunku – komentuje Michał Drelich, dyrektor wyścigu.

Kolarskie emocje udzielą się również najmłodszym entuzjastom dwóch kółek. Również w niedzielę odbędzie się impreza towarzysząca Gran Fondo Kids. Zawody adresowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Młodzi kolarze zmierzą się na dystansach od 800 do 3200 m. Zawody zostaną rozegrane w trakcie wyścigu dorosłych uczestników.

Osoby zainteresowane startem w wyścigu Gran Fondo Gdynia, jak i towarzyszącej mu imprezie Gran Fondo Kids mogą się zarejestrować się w sobotę od godziny 12:00 do 19:00 w biurze zawodów, zlokalizowanym na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Gwiazdorska obsada
W wyścigu Grand Fondo Gdynia zawodnicy będą się ścigać ramię w ramię z wieloma ciekawymi osobistościami. Swój start w imprezie potwierdziła dziennikarka Beata Sadowska, aktor Piotr Zelt oraz lekkoatleta Piotr Długosielski.

W rywalizacji wezmą udział również znani z zamiłowania do sportu aktorzy Joanna Jabłczyńska oraz Jakub Wesołowski, którzy są oficjalnymi ambasadorami wyścigu kolarskiego Gran Fondo Gdynia 2019. Oboje wzięli też udział w akcji charytatywnej: „W 80 dni dookoła świata”, dzięki której udało się zebrać 8000 zł na leczenie chłopca z porażeniem mózgowym.

W wyścigu wystartuje także grupa Gran Fondo Coffee Riders, zrzeszająca entuzjastów kolarstwa z całej Polski. Członkowie grupy Coffee Riders aktywnie działali na rzecz społeczności lokalnych, organizując wspólne treningi kolarskie oraz spotkania integracyjne przy filiżance dobrego espresso.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone!
www.sportografia.pl, www.sportevolution.pl

Jakie atrakcje czekają na kibiców?
Na terenie miasteczka zawodów będzie otwarte Bike Expo 2019, gdzie będzie można zakupić sprzęt oraz akcesoria renomowanych marek kolarskich m.in. Shimano, która będzie oferowała własny serwis rowerowy dla uczestników imprezy. Na terenie Expo będą również obecne stoiska miasta Gdyni oraz Decathlonu, który z myślą o uczestnikach Gran Fondo Gdynia, przygotował moc atrakcji.

Przez dwa dni imprezy każdy będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć rower szosowy Van Rysel by Decathlon. To nie wszystko. Na terenie miasteczka biegowego stanie Mobilne Rowerowe Centrum Testowe Decathlon, w którym serwisanci sieci sklepów sportowych będą oferowali nieodpłatnie podstawowy serwis rowerowy. Dodatkowo w razie potrzeby zawodnicy będą mogli dokonać naprawy w punktach odświeżania, zaopatrzonych przez Decathlon.

Podczas Gran Fondo Gdynia 2019 Technogym zapewni zawodnikom strefę rozgrzewkową rodem z zawodowych imprez kolarskich z trenażerami, a nawet stacjonarnymi rowerami treningowymi. Po wyścigu uczestnicy będą mogli zregenerować się w strefie Hyperice Recorvery Zone, gdzie czekać będzie na nich urządzenie do masażu limfatycznego, dwa fotele z systemami do drenażu limfatycznego, a także rollery i piłki wibracyjne.

Od pierwszej edycji Gran Fondo gwarantujemy kolarskie emocje na najwyższym poziomie. Chcemy, aby nasi zawodnicy poczuli się jak na imprezach skierowanych do zawodników pro. Realizujemy ten cel wraz z naszymi partnerami, zapewniając kolarzom profesjonalne wsparcie zarówno przed zawodami, jak i w trakcie wyścigu – podsumowuje Drelich.

Utrudnienia w ruchu
Ruch pojazdów na gdyńskim odcinku trasy zostanie wstrzymany o godz. 7.00. Zawody zakończą się planowo o godz. 15.30.

Na terenie Gdyni zawody przebiegać będą następującą trasą:
al. Jana Pawła II – ul. Waszyngtona – ul. św. Wojciecha – ul. Portowa – ul. Wendy – ul. Chrzanowskiego – ul. Polska (jezdnia południowa do ul. Celnej i jezdnia północna od ul. Celnej) – ul. Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Estakady Kwiatkowskiego) – Estakada Kwiatkowskiego (jezdnia w kierunku Obwodnicy Trójmiasta- jeden pas ruchu z nawrotem za ul. Morską) – ul. Morska (jeden pas ruchu jezdni w kierunku Śródmieścia) – ul. Kartuska (jeden pas ruchu w kierunku Morskiej) – ul. Jaskółcza (jeden pas ruchu w kierunku Kartuskiej) – ul. Jałowcowa- ul. Marszewska.

Dalej trasa będzie wiodła następująco:
1. Dla trasy 134 km: DW 218 w kierunku Wejherowa – DW 224 – Sopieszyno skręt w ul. Kwiatową- ul. Łąkowa – Gowino – ul. Brzozowa – ul. Wejherowska – Smażyno – Strzepcz – Mirachowo – Staniszewo – Sianowo – Prokowo – Pomieczyńska Huta – Hopy – przejazd przez DW 224 – Kłosowo – Kowalewo – Kamień – wjazd na drogę powiatową 1405G – Kielno – skręt w ul. Partyzantów Koleczkowskich – Koleczkowo – ul. Chylońska powrót do Gdyni;
2. Dla trasy 79 km: DW 218 w kierunku Wejherowa – DW 224 w kierunku Szemudu – droga powiatowa 1405G do Kielna – skręt w ul. Partyzantów Koleczkowskich do Koleczkowa – ul. Chylońska powrót do Gdyni.

Start i meta zawodów zostaną zlokalizowane na al. Jana Pawła II. W związku z powyższym:
1. W dniu 31 maja nastąpi wyłączenie al. Jana Pawła II na wysokości Akwarium Gdyńskiego;
2. W dniu 1 czerwca nastąpi wyłączenie al. Jana Pawła II na wysokości zjazdu do mariny żeglarskiej.

Ww. odcinki dróg zostaną udostępnione dla ruchu pojazdów w dniu 3 czerwca w godzinach wieczornych. Dojazd w rejon al. Solidarności i ul. Rotterdamskiej możliwy będzie od strony Estakady Kwiatkowskiego ul. Gołębią (przez teren Gdynia Container Terminal S.A.) i ul. Przelotową.

Estakada Kwiatkowskiego na kierunku do Obwodnicy Trójmiasta pomiędzy ul. Janka Wiśniewskiego i ul. Morską zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Zjazdy na ulice Hutniczą i Morską z kierunku Obłuża zostaną zamknięte (objazd wytyczony będzie przez ul. Pucką). Wjazd na Estakadę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty. Dojazd z ul. Hutniczej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta będzie możliwy objazdem przez ul. Morską lub Estakadą Kwiatkowskiego z nawrotem przy ul. Unruga. Dojazd do rejonu ul. Działdowskiej możliwy będzie ciągiem ul. Orlicz Dreszera i ul. Leszczynki. Ulice Jaskółcza i Kartuska będą prowadzić ruch jednokierunkowo do ul. Morskiej. Dojazd do Pustek Cisowskich od strony ul. Morskiej umożliwiony zostanie przez teren centrum handlowego Tesco. Dojazd do Demptowa możliwy będzie przez ul. Swarzewską (z nadzorowanym przekroczeniem trasy zawodów na skrzyżowaniu z ul. Morską).

Dodatkowe informacje na temat trasy GF Gdynia 2019 odnaleźć można pod adresem: gfgdynia.pl/pl/trasa.

Planowane zmiany w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej organizowanej przez ZKM w Gdyni opublikowane zostaną na stronie: zkmgdynia.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.