Triathlon pod dachem Alchemii po raz szósty

20 Lut

28 lutego odbędzie się szósta edycja Torus Triathlon In Da House, jedynych tego typu w Polsce indor-owych zawodów triathlonowych dedykowanych środowisku biznesowemu. Wystartuje w nich 40 sztafet, w skład których wchodzą pracownicy firm z całej Polski. Dochód z wpisowego przeznaczony jest niezmiennie na cel charytatywny – tym razem środki trafią do Stowarzyszenia Sportowego RaceRunning Trójmiasto.

Teamwork
Pływak, kolarz i biegacz, opcjonalnie także trener – takie role przypadają poszczególnym członkom każdej z firmowych sztafet (w skład każdej z nich musi wchodzić minimum jedna kobieta), które 28 lutego przystąpią do rywalizacji. Do pokonania mają kolejno 750 m płynąc w basenie, 20 km jadąc na rowerze wpiętym w trenażer i 5 km biegnąc na bieżni elektrycznej. Oprócz tego został zaplanowany start 15 triathlonistów (również reprezentantów startujących firm), którzy rywalizować będą indywidualnie na całym dystansie.

– Zainteresowanie zawodami jest bardzo duże, zapowiada się więc znowu zacięta rywalizacja. Zawodnicy przygotowują się indywidualnie i na specjalnie zorganizowanych przez nas zajęciach prowadzonych przez trenerów – zawodowców startujących w największych imprezach triathlonowych na świecie. Wydarzenie ma tradycyjnie cel charytatywny – tym razem cały dochód z imprezy przeznaczymy na rzecz Stowarzyszenia Sportowego RaceRunning Trójmiasto. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do głośnego kibicowania – mówi Natalia Manuszewska z firmy Torus, będącej organizatorem TTIDH.

Zawody rozgrywane są w części sportowej Alchemii, gdzie w ramach I etapu inwestycji powstało największe w Trójmieście centrum rekreacyjno–sportowe z basenami, saunami, strefą fitness, halą sportową i strefą wspinaczki. Łącznie w zawodach wystartuje blisko 140 zawodników, których wspierać będą setki kibiców (poszczególne teamy dopingowane są zazwyczaj przez liczne grono współpracowników z danej firmy). Zawody rozgrywane będą od wczesnych godzin porannych, a drużyny startować będą w kilku blokach. Zwieńczeniem rywalizacji będzie wieczorna impreza integracyjna dla pracowników startujących firm, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia. Dyrektorem sportowym zawodów jest Iwona Guzowska.

By każdy mógł pobiec
Całkowity dochód z tegorocznego wpisowego drużyn zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia Sportowego RaceRunning Trójmiasto, wspierającego uprawianie sportu przez osoby z niepełnosprawnością. Działalność RaceRunning jest doskonałym połączeniem sportu i rehabilitacji, pozwala urzeczywistnić często nieosiągalne dla niepełnosprawnego marzenie o bieganiu.

Organizator TTIDH 2020: Torus
Partnerzy: Wizzair, Hilton Gdańsk, Zdrofit, DWS, ISOC Group, TYR, TREC, Body&Mind Clinic, SGiR, Ziaja, Maverick, Five Senses, Nata.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.