Trenuj parkour i freerun w trójmiejskim Placu Sportów Miejskich

1 Sty

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia nastąpiło oficjalne otwarcie „Placu Sportów Miejskich”. 21 grudnia zwieńczyły się trzyletnie starania o stworzenie konstrukcji umożliwiającej bezpieczne trenowanie parkour, freerun, crossfit oraz street workout.

Projekt został zrealizowany z budżetu rady dzielnicy Śródmieścia. Plac Sportów Miejskich jest skierowany przede wszystkim do gimnazjalistów, licealistów i studentów. To pierwsze miejsce w Trójmieście, które ma zapełnić lukę pomiędzy placami zabaw a siłowniami zewnętrznymi. Pierwsza, nieudana próba budowy placu miała miejsce w 2010 roku. W kolejnych latach zwolennicy parkour oraz freerun założyli Klub Sportowy Movement i to głównie z ich inicjatywy powstał „Plac Sportów Miejskich”.

źródło fot. facebook.com/MovementTrojmiasto
źródło fot. facebook.com/MovementTrojmiasto

Obiekt powstał przy ul. Krosinka i ze względu na ograniczony budżet nie został w pełni wyposażony. Realizatorzy projektu liczą jednak na środki z Budżetu Obywatelskiego miasta Gdańsk. W tym celu zgłosili projekty budowy takich urządzeń w każdej dzielnicy oraz uzupełnienia istniejącego o brakujące elementy. Każda lokalizacja została uzgodniona z radnymi danej dzielnicy oraz z osobami trenującymi. W sumie złożono wnioski na budowę osiemnastu takich obiektów.

– Jest to obiekt, który sami zaprojektowaliśmy. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym sami trenowalibyśmy z przyjemnością. Przy okazji stworzyliśmy możliwość dla osób w różnym wieku na aktywne spędzenie wolnego czasu – mówi Grzegorz Niecko z KS Movement.

>> ZOBACZ TEŻ: Wywiad z Grzegorzem Niecko z KS Movement <<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.