Tenis na lekcjach WF w trójmiejskich szkołach

20 Wrz

Dzięki akcji Dzieciaki do Rakiet już tej jesieni w pięćdziesięciu polskich szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe. Podstawówki w dziesięciu polskich miastach, m.in. w Trójmieście, zostaną wyposażone w sprzęt tenisowy, a nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do nauczania gry w tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego. Celem akcji jest popularyzacja tenisa wśród dzieci oraz zachęcanie ich do aktywności fizycznej.

Wystartowała rekrutacja szkół do akcji Dzieciaki do Rakiet, dzięki której pięćdziesiąt polskich szkół będzie mogło wprowadzić zajęcia tenisowe na lekcje wychowania fizycznego. Rekrutacja potrwa od 18 września do 13 października br.

Aby zgłosić się do programu, szkoła musi nakręcić krótki filmik, pokazujący, jak jej uczniowie bawią się poprzez sport. Filmik nie musi być profesjonalny – można go nakręcić np. telefonem komórkowym. Najważniejsze w nim są sportowe emocje i dobra zabawa.

 

Dzieciaki do Rakiet w Sopocie

Na zgłoszone filmy będzie można głosować na stronie www.dzieciakidorakiet.pl. Spośród wszystkich trójmiejskich szkół, które prześlą swoje zgłoszenia, internauci swoimi głosami wybiorą cztery podstawówki, zaś piątą wybierze kapituła złożona z organizatorów akcji.

Akcja Dzieciaki do Rakiet ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i upowszechnianie tego wyjątkowego sportu. Wystartowała cyklem dziesięciu letnich imprez plenerowych, podczas których dzieci miały możliwość odbycia bezpłatnych zajęć tenisowych pod opieką profesjonalnych trenerów. Jeden z eventów odbył się w Sopocie, nieopodal molo – na Placu Przyjaciół Sopotu.

Sukces letniej akcji był dla nas potwierdzeniem, że wyjście z tenisem z klubów tenisowych jest strzałem w dziesiątkę. Dzieci fantastycznie się bawiły podczas tego, zwykle pierwszego, kontaktu z tenisem. Dlatego postanowiliśmy wyposażyć 50 szkół w sprzęt niezbędny do nauki tenisa, a także przeszkolić nauczycieli, aby mogli prowadzić lekcje w swoich szkołach. Grupa BNP Paribas jest związana z tenisem od przeszło czterdziestu lat, dlatego czujemy się odpowiedzialni za promocję tego sportu w Polsce – powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas.

Do udziału w akcji mogą się zgłaszać publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta, Rzeszowa, Krakowa, Poznania, Katowic, Torunia, Olsztyna i Lublina. Nie jest potrzebna specjalna infrastruktura – zajęcia tenisowe można prowadzić w sali gimnastycznej czy na boisku szkolnym.

 

Mariusz Fyrstenberg – ambasador akcji

Tenis to fantastyczny sport ogólnorozwojowy. Czemu nie uczyć go w szkołach? Piłka nożna czy bieganie to nie wszystko. Widziałem dzieciaki, które po raz pierwszy miały rakiety w rękach i były przeszczęśliwe. Dla takich momentów wspieram akcję Dzieciaki do Rakiet całym sercem. Cieszę się, że dzieciaki w całej Polsce będą mogły połknąć tenisowego bakcyla – powiedział Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji Dzieciaki do Rakiet. To jeden z czołowych polskich tenisistów. Zaczął grać w tenisa w wieku siedmiu lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach świata oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

W akcji Dzieciaki do Rakiet chodzi o ruch i o to, żeby odejść od komputerów, telewizorów i tabletów. To akcja dla dzieciaków, ale także dla rodziców, dziadków i nauczycieli, którzy mogą zarazić najmłodszych grą w tenisa – komentuje Tomasz Zimoch, komentator sportowy i wielki miłośnik sportu, ambasador akcji Dzieciaki do Rakiet.

Tomasz Zimoch – ambasador akcji

Które szkoły z Trójmiasta mogą zgłaszać się do akcji?
Wszystkie szkoły publiczne i niepubliczne z aglomeracji Trójmiasta, tj.: miast/gmin: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel, Jastarnia, Puck, Pruszcz Gdański, Reda, Rumia, Tczew, Wejherowo, Władysławowo, Cedry Wielkie, Kartuzy, Kolbudy, Kosakowo, Luzino, Przodkowo, Przywidz, Pszczółki, Stegna, Somonino, Suchy Dąb, Szemud, Trąbki Wielkie, Żukowo.

Jak zgłosić szkołę do akcji Dzieciaki do Rakiet?
1. Nagraj krótki filmik pokazujący, jak dzieci z Twojej szkoły bawią się poprzez sport.
2. Wejdź na stronę www.dzieciakidorakiet.pl i kliknij ZGŁOŚ SZKOŁĘ.
3. Wypełnij formularz i wgraj film. Pojawi się on na stronie po akceptacji moderatora.
4. Zagłosuj na swoją szkołę i śledź wyniki głosowania internautów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.

Więcej szczegółów oraz regulamin akcji na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.
Akcję Dzieciaki do Rakiet realizują Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.