Spacer po linie powraca. Red Bull Slackship w Gdyni!

2 Maj

Red Bull Slackship, czyli zawody w spacerze po linie, odbędą się w Gdyni już 5 czerwca!

W latach 70–tych w dolinie Yosemite młodzież prześcigała się w utrzymywaniu równowagi, chodząc po łańcuchach rozpiętych między słupkami parkingowymi. Kiedy łańcuchy zostały zastąpione specjalną taśmą rozpinaną między drzewami, zabawa szybko przerodziła się w dynamicznie rozwijający się sport. Po 45-ciu latach Slackline jest międzynarodową dyscypliną z profesjonalistami wykonującymi oryginalne ewolucje na taśmach rozpinanych ponad kanionami, stadionami czy między budynkami. To wyjątkowe połączenie równowagi i odwagi!

Red Bull Slackship jest imprezą promującą stosunkowo nową dyscyplinę sportu jaką jest slackline. Polega na wykonywaniu przez zawodnika akrobacji i trików na rozciągniętej taśmie technicznej – slackline. Zmagania sportowców są oceniane przez skład sędziowski na podstawie poprawności technicznej pokazu, widowiskowości, płynności oraz poziomu trudności wykonywanych ewolucji. Następnie, w wyniku punktacji wyłaniani są uczestnicy kolejnych rund aż do wielkiego finału. Zawody w slackline odbywają się na całym świecie gromadząc coraz większą rzeszę zwolenników. Zawody

Red Bull Slackship są jednymi z najbardziej prestiżowych i najlepiej obsadzonych zawodów slackline (kategoria trickline) na świecie. Wysokość zawieszenia taśmy, 25 m nad podłożem, powoduje, że można śmiało powiedzieć, że żadne inne zawody na świecie w kategorii trickline nie odbywają się tak wysoko. To sprawia, że zawody Red Bull Slackship są popularne w środowisku slackline na całym świecie!

Podobnie jak w roku 2015, tak w tegorocznej edycji udział weźmie dziesiątka czołowych zawodników ze świata trickline. Wystąpią zawodnicy z takich krajów jak: Brazylia, Estonia, Stany Zjednoczone, Polska, Niemcy, Francja.

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.