Siatkarskie święto w Trójmieście rozpoczęte

20 Wrz

Była Liga Światowa i pojedyncze spotkania reprezentacji Polski. Teraz trójmiejska ERGO Arena oraz Hala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni staną się centrum europejskiej siatkówki. Na halach w Polsce oraz Danii właśnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. 

Polacy swoje spotkania będą rozgrywali w ERGO Arenie. Ostatnie niepowodzenia na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie oraz w tegorocznej Lidze Światowej nie pozbawiły polskich kibiców wiary w drużynę Andrei Anastasiego. Spotkania towarzyskie z września mogły wlać sporo optymizmu w serca kibiców. Rywalami biało-czerwonych w fazie grupowej są: Słowacy, Francuzi oraz Turcy.

Polacy z dwóch ostatnich Mistrzostw Europy wracali z medalami. W 2009 roku w Turcji sięgnęli po tytuł najlepszej reprezentacji na Starym Kontynencie, a dwa lata później zdobyli brązowe krążki. Teraz aż do fazy ćwierćfinałowej będą rywalizować na hali, którą szczelnie wypełnią polscy kibice – w ERGO Arenie. Z kolei mecze półfinałowe i finał zostaną rozegrane na stadionie Parken w Kopenhadze. 

Natomiast na hali w Gdyni będą grały reprezentacje: Niemiec, Rosji, Czech oraz Bułgarii. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się spotkania, w których zagrają Polacy. Dla osób, które nie zdołały nabyć wejściówek, bądź też z innych powodów nie pojawią się na obiektach w Gdyni i Gdańsku, została przygotowana strefa kibica, zlokalizowana na Targu Węglowym. Do godziny 16 w strefie można pograć w siatkówkę, a wieczorem organizatorzy zapraszają do wspólnego oglądania meczów.

Grupa A (Odense): Włochy, Belgia, Dania, Białoruś
Grupa B (ERGO Arena – Gdańsk/Sopot): Polska, Francja, Słowacja, Turcja
Grupa C (Herning): Serbia, Słowenia, Holandia, Finlandia
Grupa D (Gdynia): Rosja, Niemcy, Bułgaria, Czechy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.