Seahawks Trójmiasto w ćwierćfinale PLFA 8

11 Cze

Seahawks Trójmiasto, zespół oparty w głównej mierze na pierwszoroczniakach, awansował do ćwierćfinałów Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego 8, ośmioosobowej wersji futbolu amerykańskiego. Przeciwnikiem w walce o finałową czwórkę PLFA 8 będą Kozły B Poznań.

Podczas dwóch turniejów Grupy Północnej (D) w Iławie i Ostrołęce zawodnicy żółto-czarnych dwukrotnie zwyciężali. Dwa razy musieli jednak uznać wyższość rywali. W obu tych przypadkach lepsi okazali się futboliści KFA Kurpie Ostołęka & Łomża Jackals. Z kolei trójmiejscy zawodnicy znaleźli skuteczny sposób na przeciwników z Olsztyn Lakers.

Bilans czterech spotkań Seahawks Trójmiasto to 45 punktów zdobytych i 36 straconych. W dwóch meczach rywale w ogólnie nie zdobyli przyłożeń. Szczególnie emocjonujące były pojedynki drugiego turnieju w Ostrołęce, bo żółto–czarni i w meczu przeciwko Olsztynowi i Kurpiom postawili silną obronę. Nie mogli jednak złapać wiatru w żagle w ataku. Stąd niskie wyniki – 6:0 z Lakers (27:0 w pierwszym spotkaniu) i tylko jedno przyłożenie zdobyte przeciwko Kurpiom, co przy pechowej stracie punktów na 30 sekund przed końcem spotkania, zakończyło się przegraną 6:12 (6:24 w pierwszym pojedynku).
ar1

To kolejny rok eksperymentu Seahawks z futbolem 8-osobowym. Najbardziej udany był pierwszy sezon PLFA 8 w 2012 r., gdy żółto-czarni triumfowali w rozgrywkach z bilansem 5–1. W ubiegłym sezonie, w tej klasie rozgrywkowej do 1/4 finałów awansowała drużyna B Sabercats Sopot. Ostatecznie skończyła zawody na 3. miejscu turnieju ćwierćfinałowego w Warszawie.

Po połączeniu klubów pod wspólną marką Seahawks, żółto-czarni po raz kolejny wystawili zespół debiutantów do ogrywania się i zbierania doświadczenia. Skład uzupełniają zawodnicy z kilkuletnim doświadczeniem z wyższych klas rozgrywkowych. Ta mieszanina rutyny i waleczności, połączone ze świeżością młodego sztabu szkoleniowego i doświadczeniem trenera głównym rodem ze Stanów Zjednoczonych Ameryki – Michael’em Tirrell’em Jr. dają dobre prognozy na przyszłe sezony Seahawks.

Cały pomysł na „ósemki” to zdobycie przez debiutantów doświadczenia poprzez współpracę na boisku z weteranami, niegrającymi w PLFA2. Skoncentrowaliśmy się na rozwoju zawodników, ale również na wypracowaniu mentalności „wchodzę w to, by wygrać” (in it to win it – przyp. autora). Chociaż musieliśmy ciężko walczyć, by dostać się do play-off, z każdym kolejnym meczem jesteśmy coraz lepsi jako drużyna i mamy takie same szanse wygrać, jak każdy inny zespół. Najważniejsze jest, kto będzie lepiej przygotowany w dzień turnieju i komu będzie zależało bardziej – mówi Amerykanin.
ar2

Ten sprawdzian Seahawks Trójmiasto już niedługo, bo 5 lipca w Gorzowie Wielkopolskim z rezerwami topligowych Kozłów Poznań. Wygrana da im przepustkę do turnieju finałowego, który odbędzie się w Iławie.

Fot. Magda Pawelec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.